Як зняти тиск при вагітності.

Під час вагітності організм жінки переживає колосальні зміни. Гормональна перебудова, значне збільшення маси тіла, поява ще одного кола кровообігу - подібні навантаження найчастіше є причиною ряду проблем. Підвищення артеріального тиску - одна з них. При цьому лікування вагітної суттєво відрізняться від традиційної терапії при гіпертонії.
Вам знадобиться
  • - тонометр;
  • - гарбуз;
  • - буряк;
  • - березовий сік.
Інструкція
1
Контролюйте тиск щодня. Для цього ви можете скористатися електронним тонометром, вельми зручним у зверненні. У першому триместрі вагітності обов'язково дізнайтеся своє «робочий тиск». Якщо надалі ви зіткнулися з підвищенням показників на 10-15%, приводу для занепокоєння немає. Лише більш серйозне збільшення тиску і погане самопочуття є причиною звернення до лікаря і призначення відповідного лікування.
2
Перегляньте режим харчування. Перш за все, відмовтеся від солоної їжі. Сіль затримує рідину в організмі, яка, в свою чергу, збільшує тиск крові на стінки судин. Якщо звичайна людина може перенести такий стан легко, то для вагітної жінки навіть незначне збільшення кількості рідини в організмі чревато набряками і гіпертонічним кризою.
3
Використовуйте народні рецепти для зниження тиску. Наприклад, приймайте натщесерце 2-3 рази на день березовий або буряковий соки, розбавлені водою в пропорції 1: 1. Такі напої не тільки допоможуть при гіпертонії, а й наситять організм корисними вітамінами. Не менш ефективний і гарбузовий відвар. Для його приготування відваріть 200 г порізаної кубиками гарбуза до повної м'якості. Процідіть, додайте трохи меду і пийте замість звичайного чаю.
4
Зверніться до фахівця з акупунктури. Делікатне вплив на активні точки допоможе м'яко і безболісно усунути симптоми гіпертонії і знизити тиск. Регулярно влаштовуйте собі легкий самомасаж голови і шиї.
Зверніть увагу
Будьте обережні з фітотерапією. Деякі трави, заспокійливі нервову систему і знижують тиск (материнка, ромашка), можуть негативно вплинути на плід.
Корисна порада
Відмовтеся від гарячих ванн, віддавши перевагу теплому душу. Намагайтеся уникати задушливих приміщень і завжди добре висипатися.