Як розкласти по квітам.

Часто у тих, хто займається різними видами рукоділля виникає питання - як краще розкласти нитки для шиття, муліне для вишивання та інші необхідні в прикладній творчості речі по квітам , зберігши гармонійність їх поєднання
Інструкція
1
Скористайтеся знахідкою художників - колірним кругом сполучуваності. Це коло заснований на природному фізичному явищі розкладання білого кольору при проходженні його через призму, коли в результаті утворюється спектр різних відтінків, розташованих по порядку, як у веселці, а саме: червоний, оранжевий, жовтий, а потім зелений, блакитний, синій і, звичайно ж, фіолетовий.
2
Використовуючи цей принцип, ви можете створити 8 основних колірних груп, а між ними розташувати, наприклад, муліне проміжних кольорів, таких як червоно-помаранчевий або зеленувато-жовтий. Коло замикається пурпуровим кольором, який пов'язує між собою базові червоний і фіолетовий кольори.
3
Все відтінки цієї розкладки поділяються на теплі і холодні, причому до теплих відносять червоний, жовтий і помаранчевий, до холодних - синій і блакитний. Зелений відносять до нейтральних, а фіолетовий може ставитися як до теплих кольорів, так і до холодних - в залежності від вибору його відтінку.
4
Пам'ятайте, що добре поєднуються в будь-яких виробах ті кольори, які знаходяться в колірному колі або поруч, або на протилежній його стороні. Так, красиво виглядатиме поєднання оранжевого з жовтим і червоним кольорами, а також з протилежними синім, чорним. Це властивість колірного кола можна застосовувати як у творчості, так і в повсякденному житті - наприклад, при підборі речей у гардеробі.
5
Згадайте розташування кольорів у веселці - це спрощений варіант колірного кола. Для створення виробу спокійних тонів, використовуйте кольори, які розташовані один за одним, для додання яскравості беріть кольору через один (наприклад, червоний-жовтий-блакитний), для контрастності поєднуйте кольору, що знаходяться по краях веселки (наприклад, червоний-фіолетовий або червоний- чорний).
6
Якщо ви не впевнені в правильності вибору, спочатку поекспериментуйте з фарбами. На аркуші паперу намалюйте лінії обраних квітів і подивіться їх сполучуваність, після цього розкладіть нитки в аналогічній послідовності і, переконавшись в тому, що домоглися потрібного поєднання, приступайте до роботи.