Як навчитися багато говорити.

І хоча стислість - сестра таланту, є професії, що вимагають маєтки багато говорити. Але важливо при цьому не тільки вивергати водоспади своїх промов, але і вимовляти їх красиво, не поспішаючи, роблячи акценти на окремих словах, правильно розставляючи наголоси і вміло маніпулюючи настроєм аудиторії. А якщо слухач «загубився» в потоці слів, то тоді гріш ціна такому багатослівності.
Інструкція
1
Спокій і тільки спокій - правило номер один, яке дозволить навчитися говорити багато, красиво і в той же час по справі. Коли виступає оратор, він не повинен нікуди поспішати. А для цього потрібно говорити, зауважте - саме говорити, а не читати з папірця підготовлену промову. Але щоб ще й зацікавити слухачів, доведеться враховувати настрій аудиторії і контролювати зал. Зробити це можливо, тільки якщо оратор спокійний і впевнений в тому, що говорить.
2
На жаль, більшість людей відчуває страх перед публічним виступом, вони нервують, губляться і не дбають про комфорт слухачів. Побороти цю звичку можна тільки одним шляхом - постійною практикою. Якщо вам властиво такий стан, то всіляко його викорінювати - використовуйте будь-яку можливість для того, щоб виступити. Не настільки важлива суть доповіді і характер аудиторії - ви можете захистити реферат на конференції в вузі, висловитися на зборах мешканців вашого під'їзду або ж прочитати вірші у вузькому сімейному колі. Головне - при підготовці мови не прописуйте кожне слово, яке збираєтеся сказати, використовуйте тезовий метод - зафіксуйте на папері основні думки. Така мова буде дійсно литися як струмочок і виглядати природною.
3
Читайте книги по областям, найбільш вам цікавим, і за якими ви хочете навчитися багато говорити. Не нехтуйте художньою літературою - в ній можна зустріти багато цікавих конструкцій побудови речень і фраз. Намагайтеся більше читати вголос - тренуйте зв'язки і звикайте вимовляти багато слів. Але при цьому намагайтеся вимовляти фрази емоційно, розставляйте логічні наголоси в тексті, навіть якщо перед вами збірник задач з органічної хімії.
4
Розвивайте словниковий запас. Заведіть окремий зошит і щодня записуйте по одному або кілька слів, до яких по пам'яті підбирайте синоніми і антоніми. Під час виконання вправи не користуйтеся ніякими джерелами - згадуйте до останнього. Якщо виникла заковика, відкладіть зошит і поверніться до проблемного слову на наступний день. Швидше за все, ви зможете підібрати ще кілька значень.
5
Приділіть увагу диханню - вимовляєте слова на видиху. Якщо є можливість, поспостерігайте за маленькими дітьми - вони дихають животом, їхні легені скорочуються під впливом м'язів діафрагми. З віком людина втрачає таку здатність і робить вхід тільки за допомогою грудної клітки. Якщо не відучитися від цієї звички, то можна незабаром посадити голос: при диханні легкими голосові зв'язки сильно напружуються і швидко втомлюються.