Як організувати виставку-продаж меду.

Виставка-продаж меду переслідує декілька цілей. Постачальник отримує можливість познайомити потенційних покупців з усім асортиментом своєї продукції, а покупець може вибрати з багатьох сортів той, який йому найбільше підходить. Виставку- продаж меду можна організувати в продуктовому магазині , в рамках сільськогосподарської виставки. Організаторами можуть виступити клуби бджільництва, садівництва або нетрадиційної медицини.
Вам знадобиться
  • - дані про постачальників;
  • - приблизний асортимент;
  • - приміщення;
  • - промоутер;
  • - разовий посуд;
  • - буклети.
Інструкція
1
Визначте цілі виставки-продажу. Насамперед подбайте про покупця. Він дожен мати можливість ознайомитися з експонатами, як на будь-якій виставці. У той же час він повинен захотіти щось купити. Мета постачальника - заявити про себе і встановити або зміцнити ділові контакти з можливими посередниками. Якщо організуєте захід в магазині, то у нього теж є свій інтерес. Продавець хоче розширити коло покупців, нехай навіть вони цікавляться в першу чергу конкретним товаром.
2
Дізнайтеся, скільки в вашому регіоні виробників меду і якими сортами цього продукту вони розташовують. Дуже добре, якщо хтось із них захоче продати інші продукти бджільництва - пергу, прополіс, маточне молочко і т.д. Можна домовитися і з книгопродавцями, якщо у них є література по бджільництву.
3
Подумайте, чи є можливість залучити виробників меду з інших регіонів. Для невеликої виставки-продажу в магазині або клубі це не обов'язково. Але якщо заходу проводиться в рамках сільськогосподарської конференції або під час великого свята - чому б це і не зробити? Правда, в цьому випадку вам потрібно заздалегідь подбати про розміщення учасників.
4
Назвіть захід. У назві має бути відображено, що саме відвідувач може побачити і купити на виставці-продажу. Якщо ви запрошуєте бджолярів тільки зі свого регіону, виставка може називатися "Мед Московської області" або "Алтайський мед". Якщо там будуть представлені інші продукти бджільництва - уточніть назву.
5
Подумайте про розміщення товару. Покупець повинен добре його бачити і мати можливість спробувати. Якщо ви проводите виставку-ярмарок меду в продуктовому магазині - вона не повинна заважати іншим покупцям. Забиті банками з медом вітрини, де завжди лежали звичні продукти, не тільки не привернуть уваги, але можуть відвернути постійних покупців торгової точки. Для виставки-продажу меду краще виділити окреме місце.
6
Поставте як мінімум один стіл з кількома відкритими банками меду, а також кілька полиць. Постарайтеся, щоб був представлений упакований мед в банки і наливної. На окремих столиках можуть бути представлені інші продукти бджільництва та література.
7
Подбайте про разові ложечки або паличках. У постачальника меду вони звичайно є, але краще зробити запас. Відвідувач повинен мати можливість спробувати вподобаний йому товар. Запас пластикових контейнерів теж не зашкодить.
8
Організуйте рекламну кампанію. Вона може бути не дуже гучною, але потенційні відвідувачі в будь-якому випадку повинні дізнатися, де і коли буде виставка-продаж і що на ній можна буде купити. Дайте оголошення в місцеві газети, на телебачення і на міський форум. Можна зробити афіші. На них напишіть назву, час і дату виставки-продажу, приблизний асортимент. Віддрукуйте або замовте флаєри та попросіть дозволу покласти їх на прилавки в найближчих торговельних точках.
Зверніть увагу
Промоутер повинен бути не тільки привабливим зовні, але і мати хоча б мінімальне уявлення про властивості різних сортів меду.
Корисна порада
Дуже корисно звернутися до відділу розвитку споживчого ринку місцевої адміністрації. Там вам точно підкажуть, де і в які терміни краще організувати ваш захід. Виставку-продаж можуть включити в план загальноміських підприємницьких виставок і ярмарків. За деякий час до відкриття виставки-продажу можна дати в газети кілька статей про властивості різних сортів меду і про те, чим корисні інші продукти бджільництва. До виставки-продажу можна підготувати невеликий рекламний буклет, в якому говориться про різні сорти меду і про інші продукти бджільництва.