Як в'язати по перфокарті.

Вязальная машина - річ зручна і практична. Освоївши її (що, насправді, досить легко), цілком реально скоротити час, що витрачається на виготовлення виробу. Трохи складніше розібратися з в'язальної машиною, що зчитує малюнки та візерунки з перфокарт.
Інструкція
1
Для початку розберіться, що ж собою являє перфокарта. Це простий бланк, який починається і закінчується рядом отворів, які розташовуються по всій ширині. Ці отвори потрібні для того, щоб бланк можливо було замкнути в кільце для багаторазового повторення візерунка. Крім рядів отворів, що обмежують перфокарту зверху і знизу, існують ще два вертикальних ряду, необхідних для забезпечення порядкової прокрутки. У кутах бланка розташовано 8 отворів (по 2 на кожен кут), призначених для замків, якими перфокарта буде кріпитися.
2
Крім так званих «технічних отворів», на перфокарте є й інші, безпосередньо несуть інформацію про візерунку. Саме з них машинка буде зчитувати малюнок.
3
Перейдіть до роботи з перфокартою. Для початку в'яжеться оздоблювальний елемент вироби (планка, бейка або гумка). До того, як почати пров'язування останнього ряду, необхідно підготувати машинку до роботи з картою.
4
Перед пров'язуванням ряду, що відокремлює обробку від візерунка (перехідний або з'єднувальний ряд), каретка в'язальної машини обов'язково повинна знаходитися праворуч. Саме в цей момент необхідно заправляти перфокарту, встановивши її на одну сходинку нижче першого ряду.
5
Каретка в цей час знаходиться зліва, міняти нічого не слід. Необхідно, як звичайно, провязать останній ряд (зліва направо). Коли ряд буде пров'язаний, перфокарта автоматично перемикається на перший ряд малюнка (візерунка), а каретка вже вважала інформацію про перший ряді елемента. Після цього слід налаштувати каретку на потрібне плетіння і продовжувати вив'язувати візерунок, виконуючи аналогічні дії.
6
Якщо ви забули про те, що готуватися до роботи з картою слід до пров'язування останнього ряду обробки, просто вставте бланк, перемкніть каретку на холостий хід і проведіть її туди і назад.
7
Перфокарта можна закріпити таким чином, щоб візерунок повторювався знову і знову, також можна прибрати її в будь-який момент.