Як визначити справжність банкноти.

Неозброєним оком досить важко відрізнити справжню купюру від підробленої, особливо в тих випадках, коли шахраї постаралися на славу. Однак перевірити справжність банкнот можна і без допомоги ультрафіолетової лампи.
Вам знадобиться
  • - ультрафіолетова лампа.
Інструкція
1
Зверніть увагу на розмір банкноти. Звичайно, досвідчені шахраї навряд чи помиляться з вимірами, а ось початківці - цілком можливо. Майте на увазі, що купюри номіналом до 1000 р. - 150 мм в довжину і 65 мм у висоту. Великі купюри в 1000 і 5000 р. мають параметри: 157 мм на 69 мм. Звичайно, це не означає, що ви повинні постійно носити з собою лінійку, однак порівняти викликала підозру банкноту з тими, що вже лежать у вас в гаманці, можна.
2
Проведіть по купюрі рукою. Справжні банкноти мають шорстку поверхню. Особливу увагу приділіть тій області, де знаходиться напис «Квиток банку Росії». Вона повинна бути трохи опуклою і виділятися на загальному фоні.
3
Подивіться на купюру, піднявши її до світла. Якщо банкнота справжня, ви помітите на ній водяні знаки. Поверніть купюру тією стороною до себе, на якій написаний її номер. Так, з лівого боку повинен просвічуватися її номінал, а з правого - фрагмент малюнка.
4
Зверніть увагу на знаки для слабозорих, розташовані в лівому нижньому куті лицьового боку купюри. Вони повинні бути присутніми на банкноті будь-якої гідності. Якщо їх немає, можна зробити висновок, що перед вами знаходиться підробка.
5
Придивіться до ще одного відмітній знаку справжніх купюр - пірнаючої металізованої нитки. При розгляді поблизу вона являє собою пунктирну лінію, що складається з блискучих прямокутників, але якщо відвести її на 30-40 см від очей проти світла, то лінія стане цілісною і чіткою.
6
Перевірте купюру на наявність кольорозмінною фарби. Ця рекомендація справедлива для банкнот номіналом 500 р. і вище. Колір елемента малюнка (емблема Банку Росії, герб міста і т.д.) повинен змінюватися в залежності від того, під яким кутом ваш погляд на нього падає.
7
Скористайтеся ультрафіолетовою лампою. Справжня купюра не повинна світитися синім кольором так, як це робить, наприклад, звичайна офісний папір. Всі знаки повинні відповідати нормам. Якщо після перевірки підозри залишилися, зверніться в банк з проханням перевірити купюру на справжність.
У звичайному житті, наприклад, при здійсненні покупки, ви можете зіткнутися з грошима, справжність яких викликає у вас сумніви. У цьому випадку використовуйте кілька способів для перевірки грошових знаків.
Інструкція
1
При наявності можливості перевірте сумнівну купюру спеціальним пристроєм. Для цього помістіть її під ультрафіолетову лампу. Крім водяних знаків ви повинні будете побачити дрібні кольорові волокна, розташовані на всій площі купюри.
2
Знайдіть на банкноті перфорацію. З її допомогою на папір наноситься малюнок з маленьких отворів, що означає номінал купюри.
3
Перевірте наявність металевої нитки. Вона повинна пронизувати банкноту впоперек зі стогони лівого або правого краю, залежно від номіналу купюри. Якщо в звичайних умовах нитка буде виглядати як невеликі прямокутники, то на просвіт вона повинна являти собою суцільну стрічку.
4
Вивчіть особливості фарби на купюрі. На банкнотах номіналом у п'ятсот і більше рублів фарбою зі зміною кольору виділені окремі елементи, наприклад, герб зображеного міста. Також міняти колір може і спеціальна заштрихованная смужка, яка є на грошах всіх номіналів. На ній при зміні кута нахилу також повинні з'являтися кольорові лінії.
5
Знайдіть на купюрі водяні знаки. Вони повинні включати в себе номінал вашої банкноти, а також частина основного зображення, видного на папері.
6
Майте на увазі, що наведені рекомендації відносяться тільки до російських банкнотам сучасного зразка. Євро або долари містять інші ступені захисту і повинні перевірятися відповідно до власних стандартів.
Зверніть увагу
Якщо у вас все ж залишаються сумніви щодо купюри, ви можете віднести її для перевірки в банк. Там співробітники за допомогою спеціального обладнання зможуть визначити справжність купюри з практично стовідсотковою ймовірністю.
Корисна порада
Центробанк рекомендує не обмежуватися знаходженням тільки однієї ознаки автентичності. Їх має бути мінімум три, щоб бути впевненим у результатах контролю. Приділіть особливу увагу великим купюрам - їх підробляють набагато частіше, ніж дрібні.