Як почати бізнес у сільському господарстві.

Натуральні продукти завжди цінуються на сучасному ринку, тому сільсько господарський бізнес продовжує набирати обертів. Його організація вимагає грамотного підходу до справи, але й очікуваний прибуток варто прикладених зусиль.
Вам знадобиться
  • - договір оренди або купівлі-продажу земельної ділянки;
  • - дозвіл на будівництво;
  • - ліцензія;
  • - робочий персонал.
Інструкція
1
Визначте, чи буде ваш бізнес створений «з нуля», або ж вас цікавить покупка готового інфраструктурного об'єкта. Для вирощування агрокультур краще викупити вже зарекомендував себе родючий ділянку. При розведенні худоби територію можна облаштовувати на свій розсуд, залежно від його кількості.
2
Викупіть ділянку землі для організації вашого бізнесу. Зверніться до власника ділянки з тим, щоб він представив вам свідоцтво про право власності на об'єкт, правовстановлюючі документи і кадастровий паспорт. Перевірте, щоб все було в порядку, укладіть договір купівлі-продажу і виплатите завдаток. У договорі повинні бути вказані реквізити сторін, а також основні відомості про ділянку землі (категорія земель, місце розташування, площа, кадастровий номер, вид користування і оголошена вартість).
3
Розпочніть ув'язнення з власником договору оренди, якщо плануєте зайняти вже облаштований об'єкт. Будь-який ув'язнений договір необхідно закріпити в податкових органах і реєстраційній службі. Документи на землю, а також засвідчують особу паперу передасте в ЄЇРЦ. Протягом місяця вам вишлють офіційні документи, що підтверджують ваше право власності на земельну ділянку.
4
Оформіть дозвіл на будівництво об'єкта, якщо вам це необхідно. Зробити це потрібно в органах муніципального освіти і місцевого самоврядування. Уявіть ваші заяву, копію свідоцтва на право володіння ділянкою та його кадастровий план, а також проект всіх споруд зі схемою підключення інженерних мереж. Дозвіл буде відправлено на затвердження голови району чи іншого муніципального освіти.
5
Пройдіть реєстрацію підприємства. Лицензирующему органу за місцем проживання уявіть установчі документи, які включають в себе диплом, сертифікати відповідності та посвідчення про первинну спеціалізацію. Ліцензія буде оформлена протягом 30 робочих днів.
6
Облаштуйте об'єкти відповідно до санітарних норм СанПіН 2.2.4.548-96, особливо в тому випадку, якщо вашій спеціалізацією є розведення худоби. При виробництві харчових продуктів необхідно дотримуватися вимог по санітарному приготування їжі, зазначені у збірнику діючих санітарних правил на підприємствах громадського харчування.
7
Найміть персонал. У сільськогосподарському бізнесі не обійтися без послуг аграрних фахівців, комбайнерів, водіїв, бухгалтерів і навіть програмістів, якщо ви плануєте створити свій сайт в інтернеті. Всі співробітники повинні володіти вищою або середньо-спеціальною освітою, відповідним видам наданих послуг.
8
Домовтеся з найближчими сільськогосподарськими ринками про постачання вашої продукції і складіть з ними довгостроковий договір на співпрацю. Слідкуйте за якістю продукції, що поставляється, щоб отримати авторитет серед споживачів.