Як дізнатися місткість жорсткого диска.

У деяких випадках для визначення об'єму жорсткого диска досить подивитися його властивості в провіднику Windows. Але якщо перед вами стоїть завдання дізнатися ємність вінчестера, що не підключеного до комп'ютера, слід скористатися спеціальними пристроями.
Інструкція
1
Якщо ви губитеся в здогадах щодо об'єму жорсткого диска на стаціонарному комп'ютері або ноутбуці, яким ви користуєтеся, клацніть по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі, щоб відкрити провідник Windows. Це вікно можна відкрити і по-іншому. Наведіть курсор на кнопку «Пуск», клацніть правою кнопкою миші і в меню виберіть команду «Відкрити провідник» (або «Провідник»).
2
У вікні, ви побачите одну або декілька іконок з написом «локальний диск» (С, D, E і т.д.), а також значки дисководів. Останні вас не цікавлять, оскільки не мають відношення до жорсткого диска. Сам диск може бути «розбитий» на кілька розділів, і в цьому випадку вам буде потрібно скласти розміри кожного з них, щоб дізнатися загальний обсяг жорсткого диска. Якщо локальний диск всього один, все ще простіше - досить дізнатися його ємність.
3
Для цього клацніть правою кнопкою миші по значку локального диска і виберіть команду «Властивості» в контекстному меню. На вкладці «Загальні» в розділі «Ємність» ви побачите дані про розміри вінчестера. Однак пам'ятайте, що його фактичний обсяг буде завжди менше, ніж зазначені виробником дані. Так, наприклад, при заявленому розмірі в 500 гігабайт, фактична ємність диск буде всього 452 гігабайти.
4
Щоб дізнатися обсяг диска, який не підключений до комп'ютера, слід використовувати бокс для підключення жорстких дисків через USB-роз'єм. Оскільки диски бувають різних розмірів і мають різні інтерфейсні роз'єми, бокс для підключення вінчестера слід вибирати виходячи з його параметрів. Якщо ж диск підходить за типорозміру і інтерфейсу до існуючого шлейфу, який має додатковий роз'єм, підключіть жорсткий диск до нього, попередньо відкривши системний блок і відключивши електроживлення. Після успішного підключення до комп'ютера, дізнайтеся ємність диска вищевказаним способом.