Як встановити поліпропіленові труби. Як робити Воден опалення.

Монтаж поліпропіленових труб цілком під силу і непрофесіоналові. З пластиковими трубами зручно працювати - вони мають малу вагу, гнуття, легко ріжуться. Навіть поліфузной зварювання та забезпечення компенсаційних зазорів при точному проходженні інструкціям і певної акуратності не є непереборними перешкодами.
Вам знадобиться
  • - поліпропіленові труби з фітингами;
  • - хомути для кріплення труб;
  • - ножиці для різання труб або різак з ріжучим роликом;
  • - апарат для зварювання пластикових труб;
  • - рідина для знежирення;
  • - сантехнічний інструмент.
Інструкція
1
Намалюйте детальну схему установки труб. На схемі повинні бути позначені всі вигини труб, місця і способи їх з'єднання та кріплення, точки підключення до водозабірним кранам, колекторам, опалювальним батареям та ін.
2
При промальовуванні схеми особливу увагу приділіть забезпеченню компенсації температурних розширень. При підвищенні температури на 1 ° C кожен метр труби , незалежно від її діаметра, подовжується на 0,15 мм. Подовження труби довільної довжини в мм обчислюється за формулою? L = 0,15 * L *? T, де: L - довжина труби в м,? T - діапазон температур в ° C.
3
Для компенсації температурних подовжень використовуйте U-, Z- або петлеподібні компенсатори. Мінімальний радіус вигину петлеподібного компенсатора приймайте рівним восьми діаметрам труби (для діаметрів 16-32 мм). Детальну методику розрахунку компенсаційних довжини і ширини компенсаторів форми Z і U дивіться тут: http://www.jakko-mos.ru/technical_information/installation/.
4
Вибираючи місця кріплення труб, одночасно визначайте і тип кріплення - жорсткий або ковзний. При першому способі труба кріпиться до основи, біля якого вона проходить, жорстко, без можливості зсуву. При ковзному способі вона кріпиться в кріпильний хомут без затиску, це дає їй можливість безперешкодно ковзати щодо хомута. Можливі схеми кріплення труб можна подивитися тут: http://www.truba.hou.ru/ekoplastik4.htm.
5
Передбачите наявність в трубопроводі найнижчої точки з встановленим у ній краном, через який при необхідності буде зливатися вода з системи. Ухил всіх труб в напрямку цієї точки повинен становити не менше 0,5%.
6
Придбайте у відповідності зі схемою всі необхідні вироби: труби потрібного діаметра, фітинги, кріпильні хомути. Для водяної теплої підлоги зазвичай використовують труби діаметром 16 мм, для внутрішнього водопроводу - 20-25 мм, для системи опалення з використанням водяних радіаторів - 25-32 мм, хоча дотримання цих параметрів не є обов'язковим.
7
Розпочніть установці труб. Для їх різання використовуйте спеціальні ножиці або різак з ріжучим роликом. Не допускайте при цьому смятия стінок труб. Щоб цього не відбувалося, користуйтеся гострим інструментом.
8
З'єднання труб між собою здійснюйте способом поліфузной зварювання з використанням зварювального апарату і фітингів необхідної форми - трійників, косинців і ін. При цьому виконуйте всі вимоги інструкції до апарату щодо підготовки місць з'єднання (знежирення та ін.), Температури нагріву, часу розігріву і остигання труб після склеювання і т.п.
9
Для приєднання труб до кранів, колектору, опалювальним батареям використовуйте різьбові фітинги. Перед їх навертання накручуйте кінці резьб тефлоновою стрічкою або іншим призначеним для цього ущільнювачем.
10
Після закінчення робіт перевірте зібрану систему на герметичність. Якщо є можливість, зробіть це тиском в 1,5-2 рази перевищує робоче. Заповнивши систему водою, витримайте її під тиском близько 1 години, після чого перевірте всі місця під'єднання на наявність витоків.
Зверніть увагу
НЕ монтують поліпропіленові труби при температурі нижче + 5 ° С і не гнити їх без нагрівання при температурі нижче + 15 ° С.