Як визначити аритмію.

При аритмії порушений ритм, частота і послідовність серцевих скорочень. Визначити захворювання можна з об'єктивних симптомів, але найбільш точна діагностика проводиться за допомогою ЕКГ, добового моніторингу і електрофізіологічного дослідження.
Інструкція
1
Аритмія з'являється, коли синусовий вузол не працює, або працює недостатньо. При цьому будь-яка частина серця може взяти на себе роль водія. Ви можете відчувати сильне, часте або неритмічне серцебиття, завмирання, перебої в роботі серця. При зверненні до кардіолога опишіть всі свої відчуття, також вкажіть, як часто трапляються серцеві перебої, за яких обставин. На початковому етапі захворювання аритмію можуть викликати стреси, фізичне навантаження, прийом великої кількості їжі, алкогольних напоїв, куріння.
2
Ви можете відчувати задишку, запаморочення, болі в серці, слабкість, можуть траплятися непритомність або переднепритомні стану. На підставі загальних скарг вам призначать обстеження.
3
ЕКГ виконується за допомогою електрокардіографа. Це один з основних методів обстеження, яке лікар призначає в першу чергу. На електрокардіограмі будуть записані регулярність і частота серцевих скорочень, що дозволяє лікарю визначити хронічне або гостре пошкодження міокарда.
4
При скрининговом методі вам проведуть ЕКГ з навантаженням. Навантаження проводиться на біговій доріжці або велотренажері і показує зміну ритму серця під час фізичних вправ. При нормальному ритмі виділяється п'ять зубців P, Q, R, S, T. Перший зубець відображає роботу передсердь, три наступних - систолу шлуночків, ST і T - реполяризацию. Якщо захворювання відсутня, вісь буде розташована вниз і вліво під кутом від -30 до +90 градусів. При наявності аритмії, трмбоемболіі, блокади серця всі показники будуть мати значні відхилення від норми.
5
За допомогою добового моніторування за методом Холтера вам проведуть ЕКГ протягом 24 годин. Для цього вам підключать невеликої реєстратор, який передаватиме дані дослідження на комп'ютер. Такий вид дослідження допомагає простежити зміну серцевого ритму протягом доби і поставити найбільш точний діагноз. Весь день ви будете по хвилинах записувати все, що ви робите в щоденник.
6
Якщо вам призначали електрофізіологічне дослідження, процедуру проводитимуть за допомогою гнучкого катетера з контактами, який введуть через вену в серце. Метод допомагає визначити індукцію аритмії. Проводиться лише в тому випадку, якщо попередні методи не дозволили поставити правильний діагноз.
Аритмія - порушення ритмічної діяльності серця, яке іноді буває важко діагностувати, оскільки симптоми виникають рідко і проходять швидко. Для виявлення даної патології необхідна консультація лікаря-аритмолога, який з декількох методів діагностики захворювання вибере найбільш оптимальний.
Вам знадобиться
  • Диспансерна карта; результати аналізів крові; ЕКГ; УЗД серця
Інструкція
1
Електрокардіографія (ЕКГ) є найбільш простим і поширеним способом діагностики аритмії. При її аналізі можна спостерігати ритмічність і частоту серцевого м'яза, а також з'ясувати, як поширюється електричний імпульс по серцю. На жаль, стандартна кардіограма не визначає аритмію поза нападу, так як її запис триватиме короткого відрізка часу.
2
Моніторинг ЕКГ за допомогою апарату Холтера - ефективний метод, що дозволяє зафіксувати напад аритмії. Для цього на грудну клітку пацієнта наклеюють електроди. Дослідження полягає в безперервного запису кардіограми протягом доби і більше за допомогою спеціального портативного пристрою, який фіксується на поясі хворого. Однак холтерівського запис може не збігатися з показаннями поверхневої стандартної ЕКГ, а отже, не замінює її.
3
При діагностиці аритмії обов'язково призначається лабораторне дослідження крові, яке відобразить зміни концентрації калію або гормонів щитовидної залози, що може призвести до аритмії.
4
Інформативним методом виявлення аритмії є ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця, за допомогою якого можна оцінити його роботу, розмір, форму камер і клапанів. УЗД дає можливість виявити ділянки з обмеженим кровотоком, аномальне скорочення серцевого м'яза і сліди від перенесених інфарктів. Для отримання більш достовірного результату пацієнтові іноді рекомендують стрес-ехокардіографію, яка виконується після фізичної або медикаментозного навантаження.
5
Електрофізіологічне дослідження - ефективний метод виявлення аритмій. Він полягає у введенні тонкого провідника в вену в області паху, який просувається до передсердя і записує електричні імпульси. Крім того, через провідник можна подати сигнал ззовні, тим самим спровокувати аритмію. Це часто дозволяє не тільки діагностувати, а й вилікувати захворювання.
Зверніть увагу
Аритмія серця при вагітності становить загрозу для здоров'я та життя майбутньої матері, а все медикаментозне лікування може принести шкоду плоду. В цьому випадку важлива своєчасна діагностика на етапі планування вагітності, що дозволяє застосовувати щадні засоби лікування, включаючи установку кардіостимулятора.
Корисна порада
Як правило, порушення серцевого ритму розвивається на тлі захворювань серця і судин, тому профілактика аритмії полягатиме в адекватному лікуванні основної хвороби та здоровий спосіб життя.