Як скласти характеристику на дошкільника.

Деякі сучасні школи при вступі дитини в перший клас вимагають від керівництва дошкільного закладу, який він відвідував, характеристику , що містить інформацію про навички і досягнення малюка, а також про його вміння знаходити взаєморозуміння з іншими дітьми і дорослими. Скласти характеристику на дошкільника доручається, як правило, його вихователю.
Інструкція
1
Починайте складання характеристики на дошкільника з перерахування його особистих даних: ПІБ, дати і місця народження, а також адреси проживання. Вкажіть найменування та адресу дошкільного закладу, яке відвідувала дитина.
2
У характеристиці напишіть про те, як швидко дитина адаптувалася в групі, як взаємодіє він зі своїми однолітками і дорослими, чи достатньо він товариський і відкритий. Вкажіть, з яким настроєм дитина приходить в дитячий садок, чи часто пропускає заняття.
3
Не забудьте написати про те, наскільки дошкільник самостійний, чи може він одягнутися або роздягнутися без допомоги дорослих, чи дотримується він основні правила особистої гігієни.
4
Вкажіть те, як малюк відноситься до занять у дитячому садку, чи достатньо він активний, чи бере участь в розвиваючих іграх та конкурсах. Які види занять подобаються йому найбільше, а які здаються складними або нудними. Обов'язково напишіть про те, усидливий чи дошкільник під час занять, який час потрібен йому на те, щоб переключитися з одного виду діяльності на інший, наскільки він самокритичний.
5
Характеристика на дошкільника повинна містити інформацію про особливості поведінки дитини: наскільки він товариський, уважний і усидливий, чи здатний грамотно і послідовно викладати свої думки і робити висновки. Напишіть про те, як поводиться маля в конфліктних ситуаціях.
6
Якщо дитина відвідує будь-які гуртки чи секції, обов'язково вкажіть їх назву і вид діяльності (спорт, танці, малювання, музика і т.д.).
7
Включіть в характеристику на дошкільника тільки найважливішу інформацію про нього. Не захоплюйтеся словами і виразами з яскравою емоційно-експресивним забарвленням. Не використовуйте в характеристиці на дошкільника медичні та психологічні поняття, такі як гіперактивний, пасивний, агресивний.
8
Складену на дошкільника характеристику підпишіть і завізую її у керівника вашого ДНЗ.