Як зберігати лляне масло.

Лляна масло не переводиться в домі тих, хто стежить за своїм здоров'ям. Воно знижує ризик ішемічної хвороби серця інсульту, діабету, атеросклерозу, а також ефективно бореться з печією, виразкою, запорами, зайвою вагою і навіть глистами. Проте свої властивості цей цінний продукт зберігає тільки при правильному зберіганні.
Вам знадобиться
  • - пляшечка з вузьким горлом з кераміки або темного скла;
  • - холодильник або льох.
Інструкція
1
Для зберігання лляної олії використовуйте скляні пляшечки з вузьким горлом. Бажано, щоб скло було затемненим: коричневим, зеленим або синім. Можна застосовувати і керамічний посуд, але в цьому випадку складніше контролювати кількість залишився продукту. Пластикова тара, в якій часто продається лляне масло, не є екологічно безпечною, тому його краще перелити.
2
Купуючи свіжовіджатий лляне масло на розлив, на пляшечці обов'язково зробіть позначку з датою, це не дозволить вам перевищити термін зберігання.
3
Тримайте лляне масло в щільно закривається тарі. Під час використання відразу ж повертайте кришку на місце, не залишайте пляшечку відкритою. Це обумовлено тим, що продукт багатий ненасиченими жирними кислотами, легко вступають в реакцію з киснем, що містяться в повітрі. В результаті при тривалому контакті з повітрям масло «висихає».
4
Помістіть продукт в темне прохолодне місце. В умовах квартири найкраще цим умовам відповідає холодильник, а в приватному будинку - льох.
5
Згідно з народним рецептом, щоб зберегти лляне масло свіжим, додайте в нього прокаленную на сковороді і охолоджену поварену сіль з розрахунку 1 ч.л. на літр. В даному випадку сіль служитиме натуральним консервантом, забираючи зайву вологу.
Зверніть увагу
Не вживайте лляне масло, термін придатності якого минув. Воно не тільки марно, але може виявитися і небезпечним.
Корисна порада
Купуйте свіже лляне масло холодного віджиму і обов'язково звертайте увагу на термін його зберігання. Зазвичай він становить складає 3 тижні. Протягом зазначеного часу корисні властивості поступово втрачаються. Тривалий термін зберігання свідчить про те, що при виробництві були застосовані стабілізатори і консерванти. Такий продукт краще не купувати.