Як відокремити кухню від їдальні.

Якщо у вас велика кухня-їдальня, приміщення можна розділити на дві зони. Способів зробити це багато, вибір залежить від ваших можливостей і переваг. Можна затіяти великий ремонт і вибудувати стіну, а можна просто купити ширму. Розгляньте всі варіанти і, виходячи з особливостей планування кімнати, застосуйте один з них або сумістите декілька.
Вам знадобиться
  • - меблі;
  • - світильники;
  • - покриття підлоги;
  • - розсувні панелі;
  • - ширма.
Інструкція
1
Кордон між їдальнею і кухнею виділіть різнорівневим підлогою. Цей варіант підійде, якщо ви маєте високий стелю і можливість звільнити приміщення від меблів і техніки. Зробіть пару сходинок перед зоною кухні. Допоможуть розмежувати зони і підвісні стелі з різними видами освітлення. Кухню освітите точковими джерелами світла, а над обіднім столом повісьте низьку люстру.
2
Якщо ви знаходитесь в процесі будівництва, не пізно зробити арочний отвір або колони між кухнею і їдальнею. Покрийте підлогу цих зон різним матеріалом. Для кухні можна вибрати плитку або камінь, а для їдальні підійде дерев'яна підлога. Колір покриття теж повинен бути різним. Якщо вікон у приміщенні два або більше, оформіть їх по-різному - жалюзі для кухні, а для їдальні гардини з фіранками.
3
Меблі кухні краще розставити в лінію, L-образно або буквою П. Стійка для сніданку теж допоможе розділити зони. Кухонний посуд та прилади скрійте за розсувними дверима-панелями. Вздовж всієї робочої поверхні встановите дві напрямні, вгорі і внизу. Після приготування їжі просто засуньте декоративні панелі.
4
Дуже популярні для відділення функціональних зон барні стійки. Таку стійку можна зробити і з залишку старої стіни, якщо ви її зносили, щоб зробити з двох кімнат одну. Прохід оформите аркою, нижню частину стіни обшийте дерев'яними панелями, а зверху поставте різьблені поручні або наскрізні полки. На полицях розмістіть зелені кімнатні рослини і самобутні предмети побуту - керамічні розписні глечики, горщики та інший посуд.
5
Всередину барної стійки, як самостійного предмету меблів, заховайте побутові прилади та інші кухонне приладдя. Високі стільці поставте з боку кухонної зони.
6
Відокремте зони за допомогою кутового дивана або декоративною ширми. Зробіть розсувні панелі з вітражного скла від підлоги до стелі.