Як очистити накип. Як очистити чайник від накипу.

У більшості випадків в очищення від накипу потребують всього лише два домашні приладу. Це чайник і праску. Як відомо, накип, яка перебуває у чайнику, значно уповільнює закипання води. До того ж в чашку з чайника разом з водою може потрапити шматочок накипу.

Щоб очистити накип з електричного чайника, можна використовувати найпростіший спосіб. Для цього необхідно використовувати лимонну кислоту. Для цього в чайник наливають холодну воду. Тепер в нього можна висипати один пакетик лимонної кислоти і закип'ятити. Після того, як вода закипіла, чайник можна відключити і дати йому охолонути. Злив воду, необхідно подивитися, чи є ще в чайнику накип. У тому випадку, якщо накип залишилася, необхідно повторити дану процедуру. Якщо вдалося видалити накип, то чайник потрібно ретельно промити під проточною водою. Необхідно прокип'ятити в чайнику чисту воду і потім знову його сполоснути під холодною водою. Для того щоб позбутися від накипу, можна використовувати спеціальний порошок, антинакипин. Його хімічний склад містить компоненти, які також сприяють руйнуванню накипу. Якщо ж накип треба видалити з звичайного чайника НЕ електричного, то для цього слід підготувати звичайну харчову соду. Налив в чайник воду, необхідно додати кілька чайних ложок соди і закип'ятити його. Процес кип'ятіння повинен складати близько півгодини, після чого необхідно вилити воду і подивитися, чи залишилася ще накип на стінках чайника. Якщо шар накипу великий, то необхідно використовувати не соду, а оцет. Його наливають у чайник 100-150 мл і також кип'ятять протягом 30 хвилин. Після того, як накип видалена, необхідно промити чайник чистою водой.Помімо чайника виникає необхідність очистити накип і з домашнього праски. Якщо праска має функцію самоочищення, то, звичайно ж, необхідно скористатися саме нею. Праска в даному випадку має спеціальну кнопку, натиснувши на яку, процес очищення від накипу буде виконаний самостійно. Для цього в спеціальну ємність заливається вода і встановлюється максимальна температура. Як тільки праска нагрітий, він автоматично відключиться. Процедуру треба повторити, дочекавшись поки охолоне чайник. Тепер необхідно відключити праску і віднести його в ванну кімнату, де натискають кнопку очищення від накипу. Якщо з виходом пара вся вода не вийшла, то праска треба акуратно струсити, тримаючи при цьому натиснутою кнопку очищення накипу. Якщо подібна функція не передбачена, то можна використовувати будь-яке магазинне засіб для видалення накипу. В глибоку форму треба укласти кілька рейок (дерев'яних) і поставити на них праска. Його підошва не повинна стосуватися дна. У дану форму заливається окріп і насипається засіб видалення накипу. Рівень води при цьому повинен бути на 1-1,5 см вище, ніж підошва праски. Це захистить від намокання електричні частини праски. Праска в такому стані слід залишити на 10 хвилин. Щоб вода не остигала і чистка від накипу вдалася, форму з праскою можна поставити на слабкий вогонь.

Накип - це відкладення солей заліза, кальцію, вапна і суспензій, присутніх в не фільтрувати воді. Поступово на чайнику утворюється товстий шар, що ускладнює роботу приладу, збільшує час нагріву і може вивести з ладу нагрівальний елемент. Як видалити накип?
Вам знадобиться
  • - засіб для видалення накипу в вигляді порошку або розчину;
  • - лимонна кислота в пакетиках;
  • - 70% оцет;
  • - розсіл від капусти , помідорів чи огірків;
  • - картопляні очистки.
Інструкція
1
Зараз в магазинах представлений величезний асортимент засобів, спеціально призначених для видалення накипу з чайників. Продаються вони в формі порошку або в рідкому вигляді. Для використання препаратів ознайомтеся з інструкцією від виробника, насипте або налийте в чайник зазначену дозування, закип'ятіть, остудіть, злийте розчин, ретельно промийте прилад. Якщо накип віддалилася неповністю через те, що її шар дуже товстий, повторіть процедуру.
2
З підручних побутових засобів видалити накип можна за допомогою 70% оцту, лимонної кислоти, картопляного лушпиння, капустяного соку, помідорового і огіркового розсолу від маринованих овочів.
3
Для використання оцту налийте в чайник води на одну третину, додайте 4 столових ложки оцту, і нагрійте вийшов розчин, але не до кипіння. Залиште постояти на всю ніч. Вранці злийте розчин і ретельно обполосніть прилад.
4
Для видалення накипу з допомогою лимонної кислоти насипте в чайник чотири пакетика лимонки (в розфасовці по 25 гр). Налийте води до максимальної позначки, закип'ятіть, залиште на 12 годин, розчин злийте, чайник обполосніть.
5
Для видалення накипу з допомогою картопляного лушпиння, складіть їх в чайник до максимальної позначки, налийте води, закип'ятіть, остудіть, після чого ретельно промийте.
6
Огірковий, капустяний або помідорний розсіл залийте в нерозбавленому вигляді, закип'ятіть, залиште на ніч, розсіл злийте, після чого вимийте чайник.
7
Всі кошти однаково добре видаляють накип, оскільки містять в своєму складі кислоти, а картопляні очистки - крохмаль, що сприяє розпушуванню щільного шару накипу. Як підручні засоби, так і спеціальні, придбані в магазині, безпечні у використанні і не псують чайник.
8
Для профілактики появи накипу використовуйте фільтровану воду. Найбільш чиста вода виходить при використанні потрійних фільтрів глибокої очистки типу "Аквафор".