Як оформити портфоліо учня. портфоліо школяра.

Портфоліо - це зібрання робіт учня, що відображають його успіхи, як у навчанні, так і в супутніх галузях суспільного життя школи. Тепер рейтинг школяра визначається не тільки атестацією з предметів, але і загальним накопичувальним балом його портфоліо. Все це допомагає скласти більш повну картину захоплень, прагнень і здібностей учня при надходженні в профільні класи, а в подальшому допомагає визначитися у виборі ВНЗ.
Вам знадобиться
  • папка з паперами; -інформація про учня
Інструкція
1
Подібне нововведення вступило в силу з вересня 2006 року, в зв'язку з прийняттям рішення про обов'язкову профільної підготовки старшокласників у всіх школах Росії (наказ Міносвіти від 05.12.2003 N 4509/49).
2
Введення обов'язкового портфоліо - не просто піар хід, це маленький переворот у всій системі освіти, коли кількість доповнюється якістю. Тепер акцент робиться на становленні учня як особистості, насамперед: оцінка поступається місцем самооцінці, примус - мотивації та самоорганізації, контроль - самоконтролю.
3
Суворих ГОСТів до портфоліо поки не існує, однак виділяють основні його типи: « Портфоліо документів», « Портфоліо робіт», « Портфоліо відгуків ». На практиці застосовується одне комбіноване портфоліо, укомплектоване на розсуд кожної окремої школи.
4
Розглянемо основні його раздели.Тітульний лист має інформативний характер із зазначенням особистих та контактних даних.
5
В розділі «Офіційні документи» можуть перебувати атестаційні документи з різних предметів, сертифікати та грамоти за участь в олімпіадах, змаганнях, конкурсах, різноманітних мистецьких заходах і пр.
6
Розділ «Творчі роботи» включає основні результати творчої та наукової діяльності, а так само відображає участь в конференціях, різного роду практиках і проектах, курсах предпрофильной підготовки. Із зазначенням місця і часу проведення заходів.
7
Третій розділ «Відгуки і рекомендації». Передбачає наявність відгуків організаторів вищеперелічених заходів про прагненнях і намаганнях кожного їх учасника, про його ставлення до однолітків, наставникам і батькам. Чи отримав дитина задоволення від виконаної ним роботи. А так же письмовий висновок самого школяра.
8
Потім слід розділ «Загальна інформація». Він має на увазі будь-яку додаткову інформацію про учня: резюме (за встановленою формою), автобіографію (із зазначенням важливих подій, свого ставлення до них, і висновками), плани на майбутнє (як спроба серйозних роздумів на основі об'єктивної оцінки своїх сил і можливостей).
9
В додатку розміщується зведена підсумкова відомість по всій проведену роботу.
10
Що стосується портфоліо для учнів молодших класів, цей проект поки знаходиться в стадії експерименту. Його основна мета спрямована не стільки на результати та досягнення, скільки на розвиток особистої ініціативи, творчих здібностей, оригінального мислення, впевненості в своїх силах і відповідальності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/embed/_T9oaif_VPI
Зверніть увагу
Портфоліо в майбутньому дозволить визначитися з вибором ВНЗ.
Корисна порада
Портфоліо учня включає в себе всі основні досягнення учня та інформацію про нього.