Як написати дорожні замітки.

Туристичний бум буквально накрив в останні роки нашу країну. Росіяни вже не хочуть невигадливого відпочинку біля моря, тепер їм цікаві як знамениті туристичні об'єкти світу, так і заповідні місця. Багато хто з туристів після подорожей настільки наповнені враженнями, що жага поділитися ними наводить на думку написати шляхові замітки . Щоб ваші замітки були цікаві читачам, підготуйтеся до їх написання загодя і прочитайте цю інструкцію.
Вам знадобиться
  • • фотоапарат або відеокамера;
  • • блокнот і олівець;
  • • ноутбук або планшетник;
  • • диктофон.
Інструкція
1
Плануючи чергову подорож, постарайтеся приготуватися заздалегідь до того, що ви будете вести подорожній щоденник. Для початку зверніться до допомоги професіоналів. Напевно, ви хоч одного разу дивилися передачі «Навколо Світу», «Недолугі замітки» або включали канал «Тревел-TV». Знайдіть будь-який з сюжетів з цих циклів в програмі передач або інтернеті. Подивіться їх з точки зору мандрівника і журналіста. Зверніть увагу, на чому розставлені акценти сюжету. Накидайте в блокноті або будь-якому зручному для вас цифровому пристрої приблизний план ведення подорожніх нотаток.
2
По-перше, позначте дату, час і місце, з яких ви починаєте свої подорожні нотатки. До речі, ви можете почати вести свої подорожні нотатки відразу після того, як вийшли з будинку і поїхали в аеропорт або на вокзал. По-друге, ранок кожного наступного дня починайте з нових фотографій і заміток до них, неодмінно зафіксувавши їх дату. Супроводжуйте свої коментарі фотографіями. Їх може бути досить багато, пізніше вам належить ретельно відібрати найцікавіші для подорожніх нотаток.
3
Обов'язково фотографуйте кожен цікавий об'єкт. Це може бути місцевий ринок з достатком морепродуктів або тропічних плодів, святкові ходи і просто сцени з життя, пронизані колоритом, властивим даному місцю. Якщо у вас немає можливості записати тут же коментарі до зробленого сюжетом в блокнот, скористайтеся диктофоном, який напевно є у вашому мобільному телефоні. Це допоможе надалі відтворити ваші враження від побаченого і описати їх у подорожніх нотатках.
4
Не забувайте дуже важливий момент: кожне яскраве враження від побаченого зафіксуйте не тільки на фото або відео, але і в своїх коментарях до нього. Чим раніше ви опишете свої відчуття, тим цікавіше і яскравіше вийдуть ваші подорожні нотатки. Не перевантажуйте свої нотатки розгорнутими історичними довідками, отриманими від гіда або в інтернеті, бажаючі дізнатися подробиці зроблять це самі. Також не варто під фотографіями поміщати скупі і безликі підписи типу «місцевий ринок», «вид на гору» і т.п. Постарайтеся зробити опис цікавим для читачів ваших нотаток.
5
Ваша подорож закінчено. Саме час упорядкувати весь матеріал для нотаток в хронологічному порядку. Зберіть всі джерела для нотаток разом: з диктофона запишіть тексти, додайте записи з інших джерел, скачайте фотографії. У будь-якій зручній для вас програмі, що працює з текстами і зображеннями пишіть свої замітки, вставляючи фотографії та підписи до них. Також ви можете дати кожній фотографії оригінальна назва, включіть свою фантазію і почуття гумору. Обов'язково перечитайте замітки і дайте почитати своїм близьким. Сподобалося? Сміливо можете викладати свої подорожні нотатки на своїй сторінці, в блозі або будь-якому сайті, де туристи діляться своїми враженнями про поїздки.