Як виміряти висоту в холці.

Для контролю над процесом зростання і розвитку молодих собак, визначення їх пропорцій на відповідність стандартам породи, проводиться вимір їх розмірів. Виміри є об'єктивним доповненням до глазомерной оцінці і його також проводять під час собачих виставок. Висота в холці є одним з основних промірів при оцінці собаки на відповідність стандартам.
Вам знадобиться
  • - спеціальна вимірювальна лінійка;
  • - вимірювальний кутник.
Інструкція
1
Якщо у вас немає спеціальної вимірювальної лінійки, яка використовується для визначення розмірів собаки, виготовте самостійно вимірювальний кутник. Візьміть два бруска розміром 20-25 см і 5 см, приклейте їх під прямим кутом один до одного у формі букви «Г», уздовж короткого бруска приклейте сантиметрову мірну стрічку так, щоб її нульова відмітка знаходилася на рівні нижньої площини довгого бруска. Щоб підвищити точність виміру, до внутрішньої сторони короткого бруска прикріпіть невеликий схил - вантаж на шнурі.
2
Виберіть місце, де ви будете вимірювати висоту собаки в холці. Вона повинна стояти на рівній поверхні - на підлозі, на столі (якщо це собака невеликої породи) або на майданчику з твердим і рівним грунтом. Якщо ви проводите регулярні вимірювання молодий собаки з метою контролю її розвитку, то проводите їх завжди в один і той же час доби, перед годуванням.
3
Поставте собаку прямо. Визначте, де у неї загривок - найвища точка спини, якщо собака стоїть спокійно. Її утворюють перші п'ять хребців спинного відділу хребта. Візуально її можна визначити як невелике піднесення між шиєю і спиною собаки.
4
Щоб собака не хвилювалася, якщо ви виробляєте виміри вперше, дайте їй обнюхати інструменти. Після того як пес переконається, що ніякої небезпеки для нього вони не уявляють, приступайте до вимірювань. Для цього призначте вимірювальну лінійку або куточок до холці собаки. Інструмент накладіть точно на холку, прикладіть його так, щоб він стикався з тілом собаки, але не тиснув не його. У довгошерстою собаки розберіть в цьому місці шерсть на проділ. Слідкуйте за тим, щоб лінійка стояла в строго вертикальному положенні. Якщо вимірювання проводяться куточком, стрічка не повинна стосуватися схилу, вона повинна бути паралельною йому і строго вертикальною.
Зверніть увагу
При вимірі висоти собаки в холці звичайної мірної стрічкою або рулеткою похибка може скласти 2-3 см в сторону збільшення реальних розмірів.
Цуценята ростуть дуже швидко. І якщо виникає невідповідність між статями собаки , то господареві доводиться всерйоз замислюватися, чи правильно він годує і містить свого вихованця? Адже пропорційність статей є визначальною в чистоті породи.
Інструкція
1
Щоб зрозуміти, пропорційно Чи розвивається ваш вихованець, необхідно його регулярно оглядати і вимірювати. Основні три виміру, які необхідно проводити - це вимірювання п'ясті, довжини і висоти. Одним з найважливіших показників динамічності розвитку собаки є її зростання, який дорівнює відстані від холки до пола.Собаку необхідно поставити на рівну плоску поверхню. У домашніх умовах це найпростіше робити або у дворі, або в дуже п зростання орной і світлій кімнаті. В цьому випадку і собака лякається менше, і вам буде зручніше працювати.
2
Собаку потрібно поставити так, щоб ви могли навколо неї вільно ходити.
3
Стояти собака повинна вільно, її поза повинна бути природною.
4
Вимірювати собаку, незвичну до цього процесу, досить складно, тому запросіть помічників: одного для запису даних в зошит і ще одного для відволікання тварини від ваших дій і вимірювальних приладів.
5
Поставивши собаку в потрібному місці, не починайте відразу обміряти її, дозвольте їй освоїтися, заспокоїтися. Попросіть одного з помічників дати її що-небудь смачненьке, можна розважити її улюбленою іграшкою.
6
Намагайтеся, щоб вимірювальні прилади якомога рідше траплялися собаці на очі. Зазвичай вони їх лякають.
7
Сам завмер висоти не представляє собою нічого складного. Ви повинні виміряти висоту від поверхні, на якій стоїть собака, до її холки по вертикальній прямій. При цьому потрібно уважно стежити, щоб у собаки в момент заміру була правильна стійка (без викривлення тіла, без прогинів, з правильно розставленими лапами)
8
Для виміру вам знадобиться лінійка, кутник або стрічка. Фахівці рекомендують використовувати стрічку, оскільки вона найменше лякає собаку.
9
Також можна використовувати зростання омер, що складається з вертикальної стійки з поділами і горизонтальної рухомий планки. Щеня підводиться до стійки таким чином, щоб стійка стосувалася його ліктя. Горизонтальна планка опускається так, щоб зазор між планкою і скелетом собаки був мінімальним, тобто шерсть необхідно притиснути досить щільно.
Корисна порада
Вимірювати зріст швидко зростаючого цуценя необхідно з інтервалом в місяць.