Як встановити атрибут readonly.

Атрибут ReadOnly означає, що об'єкт, до якого він належить, не може бути змінений неавторизованих користувачем. Наприклад, якщо застосувати його до файлу, що зберігається на жорсткому диску персонального комп'ютера, то користувач або прикладна програма зможе прочитати його вміст, але не матиме змоги внести будь-які зміни. Цей атрибут може бути застосований не лише до файлів, а й, скажімо, до полів якої-небудь форми в гіпертекстовому документі.
Інструкція
1
Якщо потрібно виставити заборона зміни файлу на одному з носіїв вашого комп'ютера, то найпростіше зробити це за допомогою файл-менеджера. У найбільш поширеною сьогодні операційній системі Windows це додаток називається «Провідником» і може бути запущено за допомогою поєднання гарячих клавіш Win + E або подвійним клацанням по іконі «Мій комп'ютер» на робочому столі. Крім цих способів ви можете активувати його і скориставшись пунктом «Комп'ютер» в головному меню ОС, розкриває клацанням по кнопці «Пуск».
2
За допомогою дерева каталогів, поміщеного в праву частину інтерфейсу Провідника, перейдіть до папки, яка містить потрібний вам файл, відшукайте його і клацніть правою кнопкою миші. Під сплив контекстному меню сама нижня рядок буде називатися «Властивості» - виберіть цей пункт меню.
3
У рядку «Атрибути» на вкладці «Загальні» відкрився вікна буде поміщений чекбокс, якому сопоставлена напис «Тільки читання» - Ця установка і відповідає англомовному Read Only. Поставте відмітку в цьому полі і натисніть кнопку OK. На цьому процедура виставлення атрибута ReadOnly обраному файлу буде завершена.
4
Якщо потрібно зробити недоступним для зміни якесь поле форми, вміщеній в гіпертекстовий документ, то слід додати атрибут зі значенням ReadOnly у відповідний тег. Щоб зробити це, відкрийте вихідний HTML-код сторінки і знайдіть в ньому тег, що відноситься до потрібного полю форми. Такий тег, наприклад, для текстового поля може виглядати так:
5
Додайте в тег додатковий атрибут readonly і надайте йому таке ж значення ("readonly"). Приклад з попереднього кроку після такого редагування повинен виглядати так: В результаті текст в цьому полі стане недоступний для змін. Цей атрибут можна застосовувати і до інших елементів форм, наприклад, до багаторядковим текстовому полю textarea: