Як встановити два sata-диска.

SATA (Serial Advanced Technology Attachment) - це скорочене позначення інтерфейсу обміну даними, використовуваного для читання і запису інформації на жорсткі диски комп'ютерів. Принципова різниця між цим стандартом і застосовувалися раніше інтерфейсом IDE (Integrated Drive Electronics) полягає в паралельній, а не послідовної передачі даних. З точки зору технології установки двох вінчестерів, що використовують SATA-інтерфейс, процедура значно спростилася в порівнянні з вінчестерами на шині IDE.
Вам знадобиться
  • Два сигнальних кабелю SATA і вісім кріпильних гвинтів.
Інструкція
1
Підготуйте сполучні кабелі і кріпильні матеріали - без двох SATA-кабелів і, як мінімум, шести гвинтиків немає сенсу починати процедуру установки жорстких дисків.
2
Завершіть роботу ОС і відключіть системний блок від мережі - від'єднайте мережевий шнур або переведіть у вимкнений стан перемикач на задній панелі системного блоку. При цьому кращий, як більш радикальний, перший варіант.
3
Зніміть обидві бічні панелі з системного блоку - вам знадобиться доступ з двох сторін, щоб зафіксувати гвинтами встановлювані жорсткі диски. Бічні панелі, як правило, кріпляться двома гвинтиками до задньої стінки корпуса, а від'єднуються від шасі зрушенням назад приблизно на п'ять сантиметрів.
4
Знайдіть на материнській платі слоти для підключення SATA-кабелів і виберіть на шасі системного блоку два відсіки для встановлюваних вінчестерів. При цьому виходите з довжини з'єднувальних кабелів - відстань від обраного відсіку до слотів на материнській платі не повинно бути занадто великим.
5
Встановіть обидва жорстких диска в вибрані відсіки таким чином, щоб сполучні роз'єми на них були звернені до материнської плати. Зафіксуйте вінчестери з обох сторін гвинтами.
6
Кожен з вінчестерів з'єднайте SATA-кабелем з вільними SATA-слотами на материнській платі. Правильно вставити штекер буде нескладно - він несиметричний, і зробити це неправильно практично неможливо. На відміну від інтерфейсів IDE тут не має значення, який з вінчестерів до якого саме порту ви підключаєте, так само як відсутня і необхідність відповідним чином виставляти перемички на жорстких дисках.
7
Підключіть вільні роз'єми шини харчування до відповідних входів на кожному з вінчестерів.
8
Підключіть мережевий кабель і включіть комп'ютер - як правило, при підключенні двох SATA-вінчестерів ніяких додаткових налаштувань в BIOS робити не потрібно. Якщо в стандартному файл-менеджері операційної системи комп'ютера ви бачите обидва нових жорстких диска, то інсталяція пройшла нормально і можна встановити на місце бічні панелі системного блоку.