Як знайти бічне ребро в піраміді.

Піраміда являє собою багатогранник, грані якого є трикутниками, що мають загальну вершину. Обчислення бокового ребра вивчають в школі, на практиці часто доводиться згадувати призабуту формулу.
Інструкція
1
По виду підстави піраміда може бути трикутної, чотирикутної і т.п. Трикутна піраміда називається ще й тетраедром. У тетраедра будь-яка грань може бути прийнята за основу.
2
Піраміда буває правильною, прямокутної, усіченої і ін. Правильною піраміда називається в тому випадку, якщо її підставою є правильний багатокутник. Тоді центр піраміди проектується на центр багатокутника, а бічні ребра піраміди рівні. У такій піраміді бічні грані є однаковими рівнобокими трикутниками.
3
Прямокутна піраміда називається тоді, коли одне з її ребер перпендикулярно основи. Заввишки такої піраміди є саме це ребро. В основі обчислень значень висоти прямокутної піраміди, довжин її бічних ребер лежить всім відома теорема Піфагора.
4
Для обчислення ребра правильної піраміди необхідно провести її висоту з вершини піраміди на підставу. Далі розглядати шукане ребро як катет в прямокутному трикутнику, також використовуючи теорему Піфагора.
5
Бічне ребро в цьому випадку обчислюється за формулою b =? h2 + (a2 • sin (180 °) 2. Воно є квадратним коренем із суми квадратів двох сторін прямокутного трикутника. Однією стороною є висота піраміди h, інша сторона - відрізок, що з'єднує центр основи правильної піраміди з вершиною цього підстави. В цьому випадку а - сторона правильного багатокутника підстави, n - число його сторін.
Зверніть увагу
Опис піраміди та дослідження її властивостей було розпочато ще у Стародавній Греції. Сьогодні елементи піраміди, її властивості і закони побудови вивчаються в школі на уроках геометріі.Основнимі елементами піраміди є: бічні грані - трикутники, які мають спільну вершину; бічні ребра - сторони бічних граней, що є загальними; апофема (висота бічної грані, проведена з вершини, за умови, що піраміда правильна), вершина піраміди - точка, де сходяться бічні ребра і т.д.