Як дізнатися номер шасі. номера шасі на автомобілях.

Перші автомобілі мали конструктивну особливість, яка відрізняє їх від більшості сучасних машин. У всіх них була рама, до якої кріпилося все необхідне - двигун, колеса, кузов, рульове управління і т.д. З ходом часу і рухом невгамовної конструкторської думки рама «зрослася» з кузовом. Тому більшість сучасних автомобілів мають несучий кузов. Рами залишилися тільки у вантажівок і у справжніх «позашляховиків». Їм вони потрібні для вантажопідйомності і прохідності.
Інструкція
1
Тому в переважній більшості легкових машин, кросоверів і інших міських джипів номер шасі/рами ідентичний номеру кузова. І в усіх документах, які супроводжують автомобіль (ПТС, свідоцтво про реєстрацію ТЗ), присутній тільки номер кузова. Дізнайтеся цей номер з відповідної графи в паспорті транспортного засобу.
2
В свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу дублюється інформація з ПТС. Номер шасі (рами) зазначено або відсутній. В цьому випадку дивіться номер кузова.
3
Дізнайтеся номер рами по VIN-коду автомобіля. Він обов'язково вказується в ПТС і свідоцтві про реєстрацію ТЗ. Крім того, VIN-код можна знайти на самій машині. Є кілька місць, в які виробники автомобілів часто поміщають таблички із зазначенням цього коду. Подивіться на водійське місце через лобове скло зовні автомобіля. Знайдіть на склі позначення VIN-коду. Останні 6 цифр відповідають номеру шасі/рами. Або шукайте цей код під капотом, на задній стінці моторного відсіку. Якщо в цих місцях не вдалося виявити VIN-код, є ще варіанти. Шукайте його на задній балці, в ніші багажника, порогах дверей. Виробники вибирають найбільш надійні місця для його нанесення, які найменше потерпають від корозії і можливих аварій.
4
Пошукайте в інтернеті ресурс, на якому можете уточнити номер шасі по VIN коду автомобіля. Наприклад, зайдіть на http://www.vinformer.su і введіть у відповідне віконце номер коду.
5
Найбільш точне розташування номера шасі на вашому автомобілі шукайте в Керівництві користувача.