Як замінити тосол в Ниві.

Рекомендується звертати увагу на стан тосола кождого півроку. Буває, що охолоджуюча рідина не відповідає потрібної щільності і потребує заміни. Крім того, якщо тосол змінив колір, необхідно так само його замінити.
Вам знадобиться
  • - 8-10 л тосола;
  • - ключ «на 13»;
  • - ємність місткістю 10 л;
  • - пластикова пляшка;
  • - шланг.
Інструкція
1
Знайдіть кран отопітеля радіатора і відкрийте його, пересунувши рукоятку вправо до упору.
2
Під капотом зніміть пробку розширювального бачка і заливну пробку радіатора.
3
На пластиковій пляшці відріжте днище, щоб вийшла глибока лійка. Один кінець шланга надіньте на шийку лійки, а другий опустіть в ємність. У нижньому лівому куті радіатора є пробка зливного отвору. Підставивши лійку, відкрутіть її і злийте тосол.
4
Відстебніть ремінь кріплення розширювального бачка і, піднявши його, злийте залишки рідини через радіатор. Загорніть зливну пробку на радіаторі і встановіть бачок на місце.
5
На блоці двигуна, нижче свічки четвертого циліндра, знайдіть латунну пробку під ключ «на 13». Підставте під неї лійку, відкрутіть і злийте залишки охолоджуючої рідини з блоку циліндрів. Потім закрутіть пробку і підтягніть її ключем.
6
Починайте заповнювати систему охолодження, заливаючи тосол в радіатор. Слідкуйте за тим, щоб рівень рідини встановився між нижньою і верхньою міткою. Залийте тосол в розширювальний бачок. Рідина повинна переливатися в горловину радіатора. Періодично протискуєте пальцями шланги радіатора, щоб заповнити систему без повітряних пробок. Загорніть пробку бачка і радіатора.
7
Запустіть двигун і дайте йому прогрітися. Увімкніть обігрівач, через нього повинен йти тепле повітря. Після того як відкриється друге коло охолодження, тосол різко провалиться в систему. Зупинивши двигун, долийте його в розширювальний бачок до верхньої мітки.
Зверніть увагу
На фото показано підкапотний простір автомобіля Нива, модель21200
Корисна порада
Через кілька днів після заміни тосола необхідно проконтролювати його рівень. При необхідності - долийте. Іноді в системі охолодження утворюється повітряна пробка. Щоб її видалити, глушать двигун і дають йому охолонути. Потім потрібно відкрутити заливну пробку радіатора, запустити двигун і дати йому попрацювати близько 5 хвилин. Після цього пробку можна закрити. Перед зимовим періодом варто перевірити вміст спирту в тосоле. Якщо щільність нижче сорока відсотків, рідину необхідно замінити.