Як лікувати дитину з затримкою розвитку.

Проблема лікування та корекції дітей з затримкою розвитку - актуальна тема в дитячій психоневрології. Дане захворювання має на увазі собою психічний і мовний розлад, основними показниками порушення якого вважаються безпричинний плач малюка, косоокість, слиновиділення, головні болі. У дитини зазначається дратівливість, агресивність, неспокій. Він помітно відстає у розумовому розвитку: погано запам'ятовує почуте і побачене, насилу навчається в садку і школі.
Інструкція
1
Лікування дітей з психічною затримкою розвитку рекомендується починати ще в дошкільному віці. Якщо у малюка встановлена неврологічна патологія, яка може призвести до затримки мовного розвитку, то лікар може призначити його вже з першого року.
2
Майже всі діти, які страждають подібним захворюванням, проходять курс лікарської терапії. Найбільш активно тут використовуються препарати, що є «активним харчуванням» і «будівельним матеріалом» для нейронів головного мозку: «Актовегін», «Кортексин», «Лецитин», «Нейромультівіт». Для удосконалення мовлення призначається «когітум».
3
Високої ефективності у лікуванні дітей із затримкою розвитку досягають методи електрорефлексотерапія та магнітотерапії. Вони здатні вибірково відновлювати роботу різних центрів головного мозку, що відповідають за мовну активність, дикцію, інтелект та ін. Електрорефлексотерапія також надає лікувальну дію на гідроцефалію, проте вона протівопокана дітям, які страждають на епілепсію, судомами і психічними розладами.
4
Альтернативними способами лікування вважаються іпотерапія (лікування кіньми), дельфінотерапія, музтерапія і аромотерапія. Вони повинні підбиратися індивідуально для кожної дитини.
5
Застосування одних лікарських препаратів не принесе бажаного результату, якщо воно не підкріплене педагогічним впливом на дитину. Скористайтеся послугами досвідченого дефектолога, основним завданням якого є підвищення рівня психічного і розумового розвитку дітей. У своїй роботі вчителі-дефектологи використовують наочні, практичні і прості засоби реабілітації, проводять корекційні заняття в ігровій формі. Для кожного малюка вони підбирають індивідуальні вправи.
6
Дуже важливо, щоб ви, помітивши у малюка симптоми захворювання, не надіялись тільки на допомогу педагога. Ви повинні і самі активно займатися дитиною. Дані заняття необхідно проводити щоденно, систематично і під контролем дефектолога.
7
Велику роль у роботі з дітьми з затримкою психічного розвитку грають вправи дрібної і великої моторики. Придбайте для малюка всілякі конструктори, пазли, мозаїки, кубики, м'ячики різних розмірів, пірамідки, іграшки-шнурівки та інші пристосування. Ліпіть з ним з пластиліну, малюйте пальчиковими фарбами, нанизуйте намистинки на шнурок.
8
Використовуйте для занять рухливі ігри, вдосконалюють вміння орієнтуватися в просторі, ритмічно рухатися або змінювати темп рухів. Для формування зорової уваги застосовуйте різнокольорові смужки, палички, кубики, плоскі і об'ємні фігури.
9
Дітям зі значною затримкою мовного розвитку рекомендується відвідувати спеціальні психоневрологічні або неврологічні ясла, а після логопедичний дитячий сад. Якщо до досягнення малюком 7-річного віку затримки розвитку не буде подолане, не наполягайте на відвідини ним звичайної школи. У коррекционном навчальному закладі вашій дитині буде забезпечено посилену увагу фахівців і оптимальна шкільна програма.
Корисна порада
Пам'ятайте, якщо ви помітили, що мовне і психічний розвиток вашого малюка не відповідає віковій нормі, не чекайте, відразу зверніться за консультацією до лікаря-невролога. Важливо встигнути вилікувати і реабілітувати дитину до шкільного віку. Чим пізніше буде розпочато лікування, тим нижче буде його результативність.