Як підсилити старий фундамент. Як підсилити фундамент своїми.

В процесі тривалої експлуатації споруд в фундаменті можуть відбуватися деформації. Про це можна судити по появі горизонтальних тріщин на фасаді, цоколі, стінах будинку. Якщо фундамент дав усадку, рекомендується його посилити.
Інструкція
1
Вибір технології підсилення фундаментів залежить від стану будинку, його подальшої можливої реконструкції, від конструктивних особливостей будови і стану грунту. Крім того, велике значення має оснащеність організації, що здійснює роботи.
2
Обмежтеся закладенням тріщин цементним розчином, якщо вони незначні і усадка фундаменту припинилася. Для цього тріщини розшийте і заповніть розчином у співвідношенні 1: 3.
3
Якщо осадка більша, постарайтеся встановити і ліквідувати причини її появи. При деформаціях фундаментів, викликаних вимиванням грунту, вдаються до технології закачування цементного розчину в утворилися порожнечі. В фундаменті бурят ін'єкційні свердловини і в них під високим тиском нагнітають розчини, які заповнюють порожнечі, просочують і ущільнюють грунт. Шар спеціального розчину посилює основу фундаменту і служить відмінним гідроізоляційним шаром.
4
Якщо спеціальна техніка для буріння і ін'єкціювання відсутній, то таку роботу можна виконати вручну. Для цього по всьому периметру фундаменту, або тільки в проблемних місцях розкопати грунт нижче основи. Викопавши траншею, заповніть її кам'яною кладкою або монолітним бетоном. Цим ви забезпечите жорстку зв'язку із загальним масивом фундаменту.
5
Не робіть перерв у роботі між бетонними і земляними роботами, це може привести до руйнівних наслідків. Таке посилення оптимально при надбудовою ще одного поверху, якщо несуча здатність фундаменту викликає сумнів.
6
Підсилення фундаментів масивних будівель роблять за допомогою установки додаткових буронабивних паль. Для цього по всьому периметру будови поруч зі старим фундаментом пробурити свердловини діаметром від 100 до 300 мм в шаховому порядку через кожні 10 см. Потім заарміруйте їх і залийте бетоном. Буронабивні палі зв'яжіть з фундаментом анкерами.
7
Зміцнити фундамент також можна за допомогою залізобетонних обойм. Викопайте траншею вздовж стрічкового або по периметру стовпчастого фундаменту. Потім поверхню ретельно очистіть від старої штукатурки і бруду.
8
Забийте в конструкцію фундаменту анкери з арматури. Встановіть вздовж фундаменту металеву сітку, прикріпивши її до анкерів. Потім встановіть опалубку і забетонують. Після затвердіння бетону траншеї засипте і ретельно пошарово затрамбуйте. Анкеровка повинна бути виконана так, щоб нові ділянки фундаменту тримали вага будівлі разом зі старими.
Зверніть увагу
Ремонт фундаментів вимагає дотримання вимог безпеки робіт і ретельної підготовки. При найменшій недбалості може статися обвалення частини або навіть всього будови. Тому до виконання таких робіт залучайте фахівців.
При ремонті старого будинку індивідуальної забудови особливу увагу слід приділити фундаменту. Будучи основою всієї конструкції, він несе значне навантаження. Якщо після огляду будинку виявлені дефекти підстави, старий фундамент слід зміцнити. Характер і складність робіт з відновлення фундаменту буде залежати від його стану і типу.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - кувалда;
  • - бурильна установка;
  • - будівельний рівень;
  • - арматура;
  • - бетонний розчин;
  • - анкерні болти.
Інструкція
1
Огляньте фундамент і визначте його тип. Найпростіше зміцнити стрічковий або пальовий фундамент. Кожен вид будови потребують певного методу посилення підстави. Приміром, для зміцнення фундаменту дерев'яної споруди переважніше підняти будинок і провести повну реконструкцію підстави. Для цегельного або кам'яного будови такий метод вже не підійде.
2
Посилення фундаменту стрічкового типу почніть з урівноваження дії ґрунтових вод. Для цього буде потрібно збільшити площу підстави всієї конструкції. Якщо будинок має крен в певну сторону, починати слід саме з цього місця.
3
В обраному місці вздовж стіни будинку прорийте траншею такої глибини, щоб сама нижня точка деформованої основи розташовувалася приблизно на метр вище неї. Ширина рову може дорівнювати ширині старого фундаменту або бути трохи ширше.
4
Підготуйте старий фундамент до стикування з новим. Для цього буде потрібно проробити отвори під арматуру. Зробіть для фундаменту нову опалубку, виготовте металевий каркас і зчепіть його з арматурою, вставленої в старий фундамент.
5
Після з'єднання нового і старого фундаменту в єдине ціле залийте всю конструкцію бетоном. Розчин проникне в отвори фундаменту і надійно прихопить знаходяться в ньому шматки арматури. Дочекайтеся, коли розчин затвердіє.
6
Закопайте відремонтовану ділянку і переходите до наступного відрізку. Не рекомендується виконувати роботи відразу по всьому периметру будинку. Установку нового фундаменту слід вести послідовно, бетонуючи ділянки довжиною приблизно по два метри.
7
Для кращого посилення фундаменту зміцните його палями. Спочатку по всьому периметру будинку пробийте свердловини глибиною півтора-два метри. Встановіть в свердловини шматки арматури і залийте їх бетонним розчином. Прикріпіть встановлені палі до конструкції будови анкерними болтами.
8
Намагайтеся вести роботи якнайшвидше, не допускаючи тривалих простоїв і перерв. Якщо фундамент буде довго простоювати у відкритому вигляді, будинок почне просідати.