Як зберігати вершки.

Незважаючи на свою високу калорійність, вершки вітаються сучасною медициною і навіть дієтологією. Вони володіють всіма корисними властивостями молока, тільки концентрація вуглеводів, білків і жирів в них збільшена в декілька разів. Тому вершки показані тим, хто витрачає багато енергії. Цей продукт використовують для загущення супів і соусів, для приготування морозива і кремів. У вершків є тільки один недолік - вони досить швидко псуються.
Інструкція
1
Любителям кави з вершками сподобається оригінальний рецепт зберігання вершків порціями. Збийте вершки, столовою ложкою зачерпуйте їх і викладайте порції на деко або піднос, покритий папером для випічки. Поставте піднос в морозильник. Після того як вершки затверділи, перекладіть їх у пакетик або посуд і поставте назад у морозилку. Такі порційні вершки можна використовувати тривалий час. Зваріть собі ароматну каву, дістаньте один вершковий сніжок і киньте його в чашку.
2
Тримайте молочні продукти в самій холодній частині холодильника - на верхній полиці, ближче до випарника. Пастеризовані вершки зберігайте при температурі 0-8С не більш 36 годин, стерилізовані зберігають свої якості до 6 місяців. Це стосується продуктів у закритих упаковках. Якщо вершки відкрили, їх потрібно використати протягом 24 годин. Перелийте їх в скляний або емальований ємність.
3
Щоб зберегти збиті вершки, використовуйте замість звичайного цукрового піску кондитерський цукор або кукурудзяний сироп. Викладіть їх в сито і поставте над тарілкою, тоді вершки не осядуть в рідину, яку виділять. Щільно закрийте сито плівкою і поставте в холодильник. Перед використанням трохи збийте.
4
Якщо немає холодильника або льоху, налийте вершки в скляну посудину і поставте його в інший посуд, наповнену холодною водою. Після цього перший посудину накрийте мокрою тканиною так, щоб її кінці були занурені у воду. Вода, випаровуючись, буде охолоджувати посуд з вершками і збереже їх від скисання.
5
Покладіть у посуд з вершками невеликий листок хрону, він затримає процес скисання. Той же ефект дадуть дві ложки цукру, додані в літр вершків. Для захисту молочних продуктів від дії променів сонця, використовуйте посуд оранжевого кольору.
6
Купуючи вершки, не забувайте перевіряти дату виготовлення та термін придатності продукту, а також цілісність упаковки.