Як обшити стіну. Як встановити ліану.

Людина винаходить все нові і нові матеріали для оздоблення своїх осель, але як і раніше натуральне дерево поза конкуренцією. Вагонка використовується давно і добре зарекомендувала себе при обробці всередині і зовні приміщення. Вона довго буде радувати теплом і сонячним відтінком деревини.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - рейки;
  • - цвяхи або скоби;
  • - засоби для обробки дерева.
Інструкція
1
Якщо стіни вашого будинку ідеально рівні і дерев'яні, можна вагонку прибивати прямо до них. Але таке буває вкрай рідко, тому приготуйтеся до більш трудомісткою роботі. Зробіть обрешітку з дерев'яних рейок, а вже до них можна кріпити оздоблювальний матеріал. Саме так обшивають стіни і декоративними панелями з пластику.
2
Врахуйте розташування планок вагонки. Якщо вони будуть лежати вертикально, то рейки обрешітки кріпите горизонтально через 0,5-1 м, і навпаки. Стіну попередньо потрібно вирівняти. Щоб виявити дефекти, користуйтеся схилом і рівнем. Зробіть обрешітку.
3
Між цією гратами і стіною покладіть як утеплювач мінеральну вату. Зверху цього матеріалу закріпіть паробар'єр. Це робиться для захисту від вологи і запобігання процесу гниття. Гідрозахисна плівку прикріпляйте степлером гладкою стороною до мінеральній ваті, а шорсткою до вагонки.
4
Наріжте вагонку на шматки потрібної вам довжини. Роботу починайте від дверної коробки або від кута. Якщо ви ведете роботу в підсобці або сараї і вам не важлива краса, кріпити вагонку можна цвяхами. Вибирайте тонкі цвяхи з маленькими капелюшками, щоб не пошкодити і не розколоти матеріал.
5
Акуратно прибивайте цвяхи в пазах, де їх буде практично не видно. Знайдіть інструмент для кріплення спеціальною скобою. Обробіть дерево, щоб зберегти його красу. Використовуйте просочення, морилку і лак. У приміщенні не використовуйте нітролак. Знайдіть екологічно безпечні, водорозчинні і алкідні склади. Поверхня після обробки за вашим бажанням може бути глянсовою або матовою, це залежить від вибору лаку.
6
У вузькому приміщенні вагонку викладайте по горизонталі. Якщо ви працюєте, обшиваючи стіни по діагоналі, беріть матеріал з запасом. При часткової оббивці вагонкою, наприклад, на висоту в один метр, зверху прибийте або приклейте декоративну рейку або плінтус. Для обробки зовнішніх і внутрішніх кутів використовуйте спеціальні деталі, які можна знайти на будівельних ринках або в магазинах оздоблювальних матеріалів.