Як зробити пасивний сабвуфер.

В даний час все більше людей приділяє увагу акустиці автомобіля. Велику популярність отримали різні види сабвуферів . Однак не кожен може дозволити собі таку розкіш. Виходом з такої ситуації є самостійне виготовлення пасивного сабвуфера.
Інструкція
1
Для початку необхідно подумати про виготовлення короба для вашого майбутнього сабвуфера. Для цього потрібно вибрати форму. Врахуйте, зробити циліндричний короб набагато складніше, ніж квадратної форми. Для роботи підійде ДСП. Скріплювати даний матеріал між собою найкраще за допомогою саморізів. Після цього за допомогою лобзика зробіть круглий отвір спереду короба. У нього потрібно буде встановлювати динамік. Також зробіть отвір на задній стороні. Воно необхідне для виведення проводів.
2
Далі займіться обробкою корпусу зсередини. Для цього прокладете в декілька шарів листи шумоізоляції. Коробка не повинна при вібрації видавати сторонніх звуків. До внутрішнього оздоблення потрібно поставитися вкрай серйозно.
3
Після того як короб готовий, можете переходити до його внутрішнього заповнення. Динамік повинен бути правильно розташований, інакше ви не отримаєте очікуваного ефекту. По краях круглого отвору рекомендується прокласти хороший ущільнювач. Справа в тому, що динамік постійно буде вібрувати. Навряд чи ви хочете чути скрип і стуки при звучанні музики. Помістіть динамік в корпус і добре закрутіть його на саморізи.
4
Підключіть до динаміка дроти. Рекомендується їх запаяти. Виведіть ці дроти назовні. Найкраще зробити на виводі клему «папа-мама». В цьому випадку ви зможете при необхідності легко відключати сабвуфер і прибирати його з багажника.
5
Далі в корпус укладіть вату. Вона повинна заповнювати його повністю. Вата сприяє гарному звучанню. Тепер залишилося обробити корпус зовні. Для цього ви можете використовувати найрізноманітніші матеріали. Великою популярністю користується карпет. Даним матеріалом обклейте сабвуфер. Використовуйте звичайний клей «Момент». Підключіть дроти до підсилювача і перевірте працездатність вашого самостійно зробленого сабвуфера.
Будучи справжніми цінителями якісного звуку, багато людей намагаються вдосконалити свої аудіо-носії. Найефективніше вдосконалення - низькочастотні динаміки, що відрізняються великою потужністю. Такі динаміки називаються сабвуферамі. Якщо у вас немає можливості придбати сабвуфер, але є всі матеріали та інструменти для того, щоб зібрати його самостійно, інструкція, наведена нижче, допоможе вам.
Вам знадобиться
 • - ножівка для роботи з деревом
 • - напилки (трикутні, плоскі, круглі)
 • - стамеска
 • - електрична дриль
 • - викрутка або шуруповерт
 • - електролобзик
 • - канцелярське приладдя (ручка, олівець і лінійка)
 • - циркуль з широким кроком
 • - герметик, клей ПВА, клей по дереву.
 • - фанера товщиною від 1 до 2 см., дерев'яні бруски розміром 20х20, 30х30, 40х40.
 • - саморізи розміром від 1 до 5 см
Інструкція
1
Підберіть потрібні інструменти для роботи. На комп'ютер встановіть програму JBLSpeakerShop.
2
Перед початком роботи обов'язково прорахуйте основні параметри динаміка. Справа в тому, що не буває абсолютно однакових динаміків, навіть якщо вони абсолютно однакової моделі і зійшли з одного конвеєра в один і той же день. Різниця між ними буде невелика, але ми повинні її враховувати. За цими параметрами в подальшому ви будете вибирати тип ящика для сабвуфера. Запишіть отримані характеристики на аркуш паперу і зберігайте цей папірець до кінця роботи.
3
Отже, знадобиться розрахувати наступні характеристики: Pnom - цей параметр означає номінальну потужність динаміка, він приводиться в марці головки (75ГДН-1 75Вт) .Fs - це частота власного резонансу динаміка на відкритому пространстве.Fc - цей параметр означає резонансну частоту в закритому пространстве.Qts - це повна добротність на резонансній частоте.Qes - це електрична добротність на резонансній частоте.Qms - механічна добротність на резонансній частоте.Vas - таким скороченням позначається еквівалентний обсяг дінаміка.D - це ефективний діаметр діффузора.Xmax - це максимальне зміщення діффузора.Чтоби виміряти ці параметри, використовуйте калькулятор, вольтметр, генератор НЧ, герметичний ящик об'ємом приблизно 20 л. Підключіть до лінійного виходу звукової карти підсилювач. З виходу підсилювача через резистор підключіть динамік. Потужність резистора не повинна бути більше 2 Вт Виміряйте всі параметри і запишіть їх.
4
Коли ви отримаєте параметри динаміка, то переходите до вибору ящика для сабвуфера. Якщо у вашого динаміка Fs вище 100 Гц, то вибирайте вільний випромінювач (Free air). Якщо Qts <0,8 ... 1, оптимально 0,7проізведеніе Fs/Qts = 50Третій варіант ящика - це фазоинвертор (Vented box). Вибирайте його, якщо Qts <0,6, оптимально 0,39проізведеніе Fs/Qts = 85Четвёртий варіант - пасивний випромінювач (Passive Radiator). Його зробити дуже і дуже трудно.Пятий варіант - банд пас (Band pass). Вибирайте його, якщо Fs/Qts = 105. Цей варіант ефективний, але і найскладніший у виконанні.
5
Розпакуйте програму JBL Speaker Shop в кореневу папку диска. Запустіть файл setup.exe з папки DISK1. Запустіть програму: Пуск => Програми => JBL SpeakerShop => SpeakerShop Enclosure Module.Работать в програмі нескладно, так що не будемо детально описувати цю роботу.
6
За допомогою заготовлених інструментів виготовте сам ящик, орієнтуючись на параметри динаміка. Пам'ятайте, що чим потужніший звук, тим товщі повинні бути стінки ящика. Будьте дуже уважні з розміром отвору для динаміка, використовуйте для його позначення циркуль. Обробіть всі краї напилком і шкуркою. Працюйте акуратно, щоб не поранитися і не посадити занози.
7
Не забудьте проклеїти внутрішню поверхню ящика звукопоглинальним матеріалом.