Як зупинити діабет.

Цукровий діабет - захворювання, пов'язане з порушенням процесу утворення гормону інсуліну в організмі внаслідок або недостатньої його вироблення клітинами підшлункової залози, або нездатністю організму засвоювати його. Розрізняють дві форми даного захворювання - інсулінозалежний (юнацький діабет) і інсулінонезалежний (діабет другого типу). Більше 90% хворих на діабет, страждають другою формою захворювання.
Вам знадобиться
  • - раціональне харчування;
  • - регулярні фізичні навантаження;
  • - фітотерапія;
  • - чорниця, журавлина, брусниця, суниця.
Інструкція
1
Інсулінозалежний діабет лікується ін'єкціями інсуліну. При другому типі діабету призначають препарати, що стимулюють утворення інсуліну в підшлунковій залозі або підвищують здатність клітин використовувати його, в вигляді таблеток. Лікарські препарати призначає лікар кожному хворому строго індивідуально.
2
Щоб зупинити розвиток діабету, крім медикаментозного лікування кожному хворому необхідно дотримуватися ряду правил, які допоможуть тримати рівень цукру під строгим контролем.
3
Розвитку захворювання активно сприяє надмірна вага. Відомо, що скидання ваги навіть на п'ять кілограм сприяє зниженню цукру в крові. Багато хто помилково вважає, що схудненню сприяє голодування. Останні медичні дослідження довели, що худении сприяє прийом їжі кожні 3 години, але при обсязі їжі не більше склянки. Жінкам необхідно дотримуватися норму 1200 ккал в день, а чоловікам - не більше 1500 ккал.
4
Ефективним засобом зниження цукру в крові є регулярна, не менше години, фізичне навантаження. Ідеальний варіант - піші або лижні прогулянки в хорошому темпі. Навіть звичайна фізична зарядка активно покращує кровопостачання організму, насичує клітини крові киснем, сприяє спалюванню жирів і зниження цукру в крові.
5
Приймайте перед кожним прийомом їжі по склянці фільтрованої води. Особливо це важливо робити в ранкові години, коли кров більш густа, ніж днем. Дорослій людині необхідно приймати не менше 30 мл на кожен кілограм ваги, але не менше 2-х літрів на день.
6
Особлива роль в зниження цукру в крові належить ягодам брусниці, журавлини, суниці і чорниці. Кожному діабетикові необхідно круглий рік мати на своєму столі дані ягоди, які не тільки активно знижують цукор в крові, а й зміцнюють стінки кровоносних судин, містять всілякі вітаміни і мікроелементи, клітковину. В ягідний сезон їх необхідно заготовлювати в будь-якому вигляді - заморозка, сушка, компоти, не піддаються тривалому впливу високої температури.
7
Існує багато доступних фітосборов і лікарських рослин, які нормалізують обмінні процеси, виводять шлаки, знижують рівень цукру в крові. До них відносяться чорниця, стручки квасолі, плоди шипшини, кропива дводомна, овес посівний, лопух звичайний, ягоди бузини чорної, подорожник великий та інші.
8
Крім того аптеки пропонують готові діабетичні збори типу чаю «Арфазетин» та ін.
Зверніть увагу
Контроль стану цукру в крові вимагає хорошої самодисципліни, суворого дотримання дієти і фізичних навантажень. Але це реальні способи зупинити розвиток хвороби, підвищити якість життя.