Як привчити дитину до овочів.

Овочі є незамінним джерелом вітамінів, мікроелементів і мінералів для нашого організму. Цей продукт повинен бути присутнім у раціоні дитини кожен день. Однак найчастіше батьки стикаються з проблемою відмови малюків від овочевих супів і гарнірів.
Інструкція
1
Не проявляйте завзятості і не змушуйте малюка їсти овочі насильно. Подавайте йому ту чи іншу страву ненав'язливо, намагайтеся розпалити його цікавість гарним оформленням і особливою сервіровкою. Маленьким дітям можна викласти з шматочків овочів їх улюбленого казкового героя або тварина, а хлопцям постарше зробити оригінальний салат за допомогою спеціальних ножів незвичайної форми.
2
Дуже часто діти відмовляються від варених овочів, тому запропонуйте малюкові погризти сиру моркву, шматочки свіжого огірка, помідора або солодкого перцю. Ці ласощі завжди тримайте під рукою, щоб дитина без проблем міг його дістати. Так ви поступово привчите «нехочуху» до смаку продуктів, від яких він раніше відвертався.
3
Існує простий овочевий десерт, що викликає інтерес практично у всіх малюків. Очистіть кілька середніх морквин і опустіть їх в каструлю з холодною водою. Поставте посуд на плиту і дочекайтеся закипання. Після того як вода закипіла - додайте в неї 2-3 ст. ложки цукру. Варіть овочі до повної готовності. Така солодка морква обов'язково сподобатися вашим дітям.
4
Влітку частіше вивозите дитини на дачу або в село. Тут він зможе побачити як ростуть овочі, навчиться доглядати за ними і неодмінно захоче спробувати те, що виростив самостійно. До того ж власні овочі набагато корисніше тих, що продаються в магазині.
5
Заохочуйте вашого малюка, якщо він з'їв порцію овочевого страви або супу, спробував незнайомий йому раніше овоч. Нагорода може бути як словесної, так і речової (наприклад, маленький іграшковий зайчик, який любить капусту і моркву).
6
Ніколи не примушуйте дітей є те, від чого вони категорично відмовляються. Це може закріпити негативну реакцію на супи і овочеві страви взагалі. Пам'ятайте, що з часом харчові пристрасті людей змінюються. Пропонуйте дитині овочі регулярно, але не наполегливо - тільки тоді ваші старання увінчаються успіхом.