Як відремонтувати годинник з зозулею.

Годинники з зозулею виробляються на базі механічних годинників-ходиків. Можна сказати, що це звичайний годинник з боєм, але кожен удар супроводжується «кування» зозулі, яка з'являється в спеціальному вікні панелі циферблата. Іноді, досить рідко, зустрічаються моделі, в яких «кування» не супроводжується боєм.
Вам знадобиться
  • - лупа;
  • - викрутки;
  • - пінцет;
  • - плоскогубці;
  • - голка;
  • - ніж.
Інструкція
1
Механізм бою - «кування» - влаштований досить просто. На хвилинному колесі годин закріплені два штифта. Обертаючись разом з колесом, кожні 30 хвилин штифт піднімає спеціальний двуплечий важіль. Цей важіль, в свою чергу, впирається в важіль замикання і піднімає його.
2
Можна виділити кілька найпоширеніших поломок, властивих даної моделі годин. Мабуть, найбільш часто зустрічається проблема полягає в тому, що фігурка зозулі не може повернутися в корпус годин. Відкрийте кришку, розташовану на задній стінці годин. Подивіться, де розташовується задня частина фігурки. Хвіст зозулі повинен знаходитися у верхній частині спеціального свистка. При необхідності поправте фігурку і закріпіть її на кронштейні.
3
Якщо сигнал зозулі не відповідає показанню стрілок, необхідно перевірити штифт поворотного валика. Для отримання доступу до механізму відкрийте дверцята у вікні корпусу. При необхідності підігніть штифт валика вгору.
4
Інша поширена поломка - не збіг обставин кількості ударів з показанням стрілок. Для усунення несправності необхідно зняти гирю і встановити годинникову стрілку на число, що відповідає кількості прозвучали ударів. Після чого встановіть гирю на місце, а стрілки годинника - на поточний час.
5
Якщо усунути несправність цим способом не вдалося - необхідно відрегулювати зазор важеля рахунку. Для цього відкрийте задню кришку годинника і визначте, в якому місці збивається бій. Зігніть носик важеля в потрібну сторону.
6
Уважно огляньте штифти хвилинного колеса. Переконайтеся в тому, що вони не випали і не погнулися. Якщо ви виявили неполадки, зніміть стрілки і відкрийте дверцята зозулі. Відкрутіть і демонтуйте панель корпусу. Зніміть колесо хвилинної стрілки і втулку.
7
Підігніть штифти колеса і закріпіть випали штифти. Встановіть їх на місце і закріпіть.