Як прикрасити валянки: секрети рукоділля.

Самі звичайні валянки можуть стати справжнім витвором мистецтва, якщо вишити на них народні візерунки. Особливо добре виглядає такий орнамент на виробах зі світлої вовни.
Вам знадобиться
  • - мереживна стрічка з ажурним краєм двох видів;
  • - вовняні нитки трьох кольорів для вишивки;
  • - намистинки, бісер і стрази з двома отворами;
  • - блискітки, паєтки;
  • - атласна стрічка двох видів;
  • - нитки відповідного кольору для мережива, голки.
Інструкція
1
Пришийте мереживну стрічку на верхній частині халяви валянка таким чином, щоб її ажурний край був спрямований вниз. Прокладайте невеликі стібки, прихоплюючи переплетення стрічки і вовняну поверхню виробу. Для створення мереживного контуру на рівні щиколотки використовуйте більш тонку тасьму. Щоб мереживо не "відкопилюватися», прихопіть його стібками в декількох місцях по різьбленому краю.
2
Намалюйте на халяву валянка три кола, позначте центр кожного точкою. Вишийте тамбурним швом круглі квіти. Використовуйте для роботи два відтінки ниток. Спочатку зробіть стібки від центру до краю більш темною шерстю, залиште між пелюстками достатню відстань. Потім прокладете між ними стібки більш світлого відтінку. У середину кожної квітки пришийте намистинку або пластиковий страз з двома отворами.
3
Вишийте гілочки швом «назад голка» над нижньою стрічкою мережива, листочки оформите у вигляді петель тамбурним швом. Для гілочок, розташованих у нижній частині валянка, використовуйте самий темний відтінок ниток, а для тих, що відходять від круглих квітів найсвітліший.
4
Оформіть листочки, розташовані між квітами. Для цього прокладете на халяву валянка звичайні стежки. У центр найбільших листочків пришийте кілька бісеринок.
5
Пришийте пайетки або блискітки. Зверніть увагу, що ці елементи декору повинні бути не просто розташовуватися на виробі в хаотичному порядку, а доповнювати орнамент.
6
Прикрасьте мереживні стрічки намистинками і бісером. Пришити їх через рівні проміжки в місцях переплетення, що утворюють малюнок. Для створення маленьких квіточок в нижній частині халяви навколо кожної намистинки пришийте кілька бісеринок.
7
Зауважте бант з атласної стрічки і пришити його над нижньою смужкою мережива. Для створення цієї деталі використовуйте два види стрічок різної товщини.
Якщо раніше валянки вважалися атрибутом сільських жителів, у яких немає смаку, то сьогодні валянки - це модна і тепле взуття, яка давно перестала бути однотонною і нудною. Багато дизайнери розробляють оригінальні валянки, а деякі майстри клеять валянки вручну, створюючи яскраві і неповторні візерунки на халявах. Ви теж можете перетворити прості покупні валянки в ексклюзивну і яскраву взуття, прикрасивши їх сучасними декоративними матеріалами.
Інструкція
1
Для початку гострими ножицями розрізати халяву валянка спереду, щоб в центральній частині валянка вийшов довгий вузький «мова», а потім розмітьте шилом лівий і правий край халяви на отвори.
2
Дироколом для тканини виконайте отвори і встановіть в них металеві люверси.
3
Візьміть пряжу будь-якого кольору і зв'яжіть новий «мова» для валянок, що повторює форму повстяного «язика». Закруглите низ заготовки, а також окремо зв'яжіть вузький кант з пряжі, яким ви оброблений краю халяви поруч з люверсами.
4
Окремо зв'яжіть нешироке полотно, з якого ви створите декоративний відворот на верхньому краї халяви. Пришийте кант до валянків, потім пришийте мову. В'язаний відворот пришити до атласному підкладали відповідного кольору, а потім нашейте його вручну на верхній край валянка.
5
Загорніть відворот так, щоб в'язана частина була нагорі, а атласна всередині. Заздалегідь підготуйте декоративний матеріал для валянка - це можуть бути бути готові аплікації, мереживне полотно, фрагменти якого-небудь текстильного прикраси. Наприклад, якщо ви використовуєте мереживні квіти, нашейте їх вручну дрібними стібками на зовнішню сторону халяви, а потім зв'яжіть гачком довгий ланцюжок з повітряних петель і обшийте декоративну апплікцію цієї ланцюжком по контуру.
6
За таким же принципом прикрасьте другий валянок, а в люверси просмикніть шнурки. Тепер валянки виглядають ошатно і незвично.