Як усунути запах після гару. Як позбутися запаху гару будинку.

Після пожежі в приміщенні витає неприємний запах. Позбутися його досить складно і на це може знадобитися час. Крім усього іншого, приступати до прибирання квартири потрібно негайно - запах гару швидко вбирається в навколишні предмети.
Вам знадобиться
  • Оцтова кислота, нашатирний спирт, простирадла, рушники, ароматичні свічки, озонатор.
Інструкція
1
Відновіть і очистіть систему вентиляції. Це перше, що ви повинні зробити в боротьбі з запахом гару. Для цього відкрийте всі вікна та двері. Якщо у вас є очищувач повітря або кондиціонер, то тоді зробіть навпаки - закрийте.
2
Позбавтеся від всіх речей, які пошкоджені вогнем і не підлягають відновленню. Решту предметів вимийте і винесіть на свіже повітря.
3
Ретельно вимийте підлогу і всі інші поверхні, які підлягають вологого прибирання. У таз налийте теплу чисту воду і додайте оцтову кислоту або нашатирний спирт.
4
Помийте вікна від гару спеціальною рідиною. Якщо такої не виявилося під рукою, скористайтеся слабким розчином нашатирного спирту. Змочіть чисту серветку з мікрофібри і ретельно вимийте скло. Потім насухо протріть сухою ганчіркою.
5
Налийте у велику каструлю воду з додаванням невеликої кількості столового оцту. Поставте ємність на плиту і доведіть рідину до кипіння. Коли запах пошириться по всьому приміщенню, вимкніть вогонь. Проводити таку процедуру краще всього в теплу погоду, щоб вологість на вулиці була нижче, ніж у квартирі. Молекули води вберуть запах гару і разом з ним вивітряться.
6
Намочіть простирадла чи великі рушники чистою водою, відіжміть і розвісьте по всій квартирі. Волога тканина здатна вбирати неприємні запахи. Коли рушники висохнуть, прополощіть їх і повторіть дії спочатку. Даний спосіб досить ефективний і не вимагає особливих зусиль.
7
Щовечора запалюйте ароматичні свічки. Полум'я поступово випалить літаючі в повітрі частинки гару, які є джерелом неприємного запаху. Використовуйте спеціальні лампи, які захистять від загоряння.
8
Скористайтеся озонатором. Увімкніть прилад і вийдіть з приміщення на декілька годин. Якщо з першого разу вам не вдалося позбутися неприємного запаху гару, повторіть процедуру ще раз.