Як обнулити вінчестер.

Жорсткий диск на сьогоднішній день є основним носієм даних в персональних і переносних комп'ютерах. Це означає, що навіть після нетривалого використання в системі на ньому залишаються файли, ознаки форматування, розбиття на логічні диски і т.д. Іноді виникає необхідність в максимально можливій мірі позбутися всіх цих ознак - «обнулити» вінчестер .
Інструкція
1
Якщо вінчестер в процесі роботи не розбивався на віртуальні диски, то найпростішим способом приведення його в початковий стан може стати просте форматування засобами операційної системи. Якщо це ОС сімейства Windows, то форматування найзручніше проводити з використанням Провідника - запустіть його подвійним клацанням по іконці «Мій комп'ютер» або за допомогою комбінації клавіш Win + E. Потім у лівій панелі програми виберіть потрібний жорсткий диск і клікніть його правою кнопкою миші. В меню виберіть рядок «Форматування» і на екран буде викликана форма з настройками операції очищення жорсткого диска.
2
Поставте відмітку в полі біля напису «Швидке (очищення змісту)", а потім клацніть кнопку «Почати». Такий спосіб обнулення вінчестера займають найменше часу і є цілком достатнім у більшості випадків. Однак він не позбавлений недоліків - хоча при звичайній установці цього вінчестера в інший комп'ютер він і буде виглядати абсолютно порожнім, при обстеженні з використанням програмного забезпечення, яке є у вільному доступі, можна відновити всі файли, які були у ньому перед форматуванням. Якщо ви перед початком операції зніміть позначку, задающую прискорене форматування, то процес відновлення інформації зможе провести не всяка програма цього роду.
3
Якщо жорсткий диск був розбитий на логічні диски, то перед форматуванням слід ліквідувати всі ці розбиття. Клацніть правою кнопкою ярлик «Комп'ютер» на робочому столі і виберіть у випадаючому меню рядок «Управління». В розділі «Сховище», вміщеному в ліву колонку відкрився вікна, виберіть підрозділ «Управління дисками». В результаті у правій панелі програми з'явиться кілька рядків, кожна з яких відповідає одному внутрішньому чи зовнішньому носію інформації. Логічні диски в кожному рядку представлені окремими прямокутниками. Для видалення будь-якого з них клікніть відповідну секцію правою кнопкою і виберіть в контекстному меню рядок «Видалити том».
4
Описаними вище способами можна значною мірою ускладнити відновлення інформації на «обнуління» вінчестері. Однак повернути жорсткий диск в той стан, в якому він знаходився безпосередньо після складання на заводі, практично неможливо. З використанням досить просунутих додатків можна відновити інформацію практично при будь-якому програмному способі її видалення. Існують лише додатки, які можуть в ще більшому ступені утруднити цю процедуру. Одну з них можна завантажити, наприклад, з сайту виробника за адресою http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/. Але найбільш ефективні програми для «низькорівневого форматування», які пропонують самі виробники вінчестерів. Наприклад, для жорстких дисків Hitachi таку утиліту з назвою CD Image можна завантажити зі сторінки http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm#DFT.