Як перейменувати файл mdf в iso. Як перейменувати файли по.

Файли з розширеннями mdf і iso містять дані з оптичних носіїв, скопійовані з підвищеною точністю. Їх називають образами диска, маючи на увазі під цим запис не тільки інформації, що зберігається на диску, але і докладної структури (топології) її розміщення. Формат mdf розроблений виробником програми з назвою Alcohol (компанія Alcohol Soft Development Team), а формат iso відповідає міжнародному стандарту ISO 9660 на файлові системи для оптичних носіїв.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно тільки отримати доступ до вмісту образу диска в форматі mdf за відсутності додатка, яке призначене для роботи з файлами цього розширення, то буде достатньо простої зміни його розширення. Справити цю операцію можна точно так само, як і перейменування файлу будь-якого іншого формату. В ОС Windows для цього слід запустити Провідник - натисніть клавіші Win + E, або двічі клікніть ярлик «Комп'ютер» на робочому столі.
2
Перейдіть в папку, яка містить потрібний mdf-файл, використовуючи дерево каталогів в лівій частині інтерфейсу файл-менеджера. Якщо Провідник відображає тільки назви файлів, приховуючи їх розширення, то зміните відповідне настроювання. Для цього в ОС Windows 7 спочатку розкрийте випадає "Упорядкувати", розміщений над деревом каталогів, і виберіть рядок "Параметри папок і пошуку». Потім перейдіть на вкладку «Вид» і в списку «Додаткові параметри» знайдіть рядок «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Приберіть позначку в цьому рядку і натисніть кнопку OK.
3
Клацніть правою кнопкою mdf-файл і виберіть в контекстному меню рядок «Перейменувати». Потім натисніть кнопку End, щоб перемістити курсор введення до розширення, і замініть його на iso. Натисніть Enter і на цьому процедура перейменування mdf в iso буде завершена. Доступ до вмісту перейменованого образу диска можна отримати, наприклад, за допомогою популярного архіватора WinRAR. Однак майте на увазі, що ви не зможете використовувати отриманий iso-файл як образ диска, а лише як звичайний архів.
4
Якщо потрібно не просто змінити розширення mdf-файл, але перекодувати його вміст в формат iso із збереженням всієї інформації вихідного оптичного диска, то вам буде потрібно відповідний додаток. Це можна зробити, наприклад, з використанням програми UltraISO або спеціалізованої утиліти MDF2ISO. Встановивши додаток, відшукайте і активуйте в його інтерфейсі відповідну опцію. Ця процедура, як правило, вимагає чималого часу (до години), так як при цьому відбувається спочатку витяг образу диска з файлів mdf і mds, а потім упаковка його в файл iso. Зате в результаті виходить повноцінний образ вихідного носія, який можна використовувати як для запису на носій, так і для монтування віртуального оптичного диска.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LG40UaOjfzU
Mdf - це формат, який використовують для створення образу оптичного диска. Він потрібен, щоб зробити точну корпію без втрати даних. У наслідку формат mdf можна перетворити. Як же це зробити?
Інструкція
1
Перейменуйте файл mdf в iso. Це потрібно для простоти і зручності роботи. Вручну це зробити не вдасться, тому скачайте і встановіть на ваш персональний комп'ютер програми, призначені для запису дисків і роботи з їх образами. Найпопулярнішими є Nero і Alcohol. Після цього відкрийте встановлену програму і зробіть наступне.
2
Виділіть всі файли, що мають розширення mdf, затисніть ліву кнопку миші і перетягніть їх в робоче поле програми. Потім знайдіть кнопку «Перетворити на iso». Натисніть її. Час перетворення залежить виключно від розміру файлів. Як правило, воно не перевищує півгодини. В результаті вийде файл з форматом iso, який можна використовувати на свій розсуд: переписати образ на лазерний диск, за допомогою додаткового програмного забезпечення встановити інформацію на свій персональний комп'ютер і т.д.
3
Зверніться за допомогою до друзів. Якщо у вас з якоїсь причини не виходить перетворити mdf файл, попросіть допомоги у досвідченіших в цьому питанні товаришів. Але це вже крайній випадок. Коректно встановіть на ваш персональний комп'ютер необхідне програмне забезпечення активуйте його відповідно до умов ліцензійної угоди і перетворюйте образи з одного формату в інший. За великим рахунком формати mdf і iso не так вже сильно відрізняються.
4
Задумайтесь, чи є сенс перетворювати mdf? Образи одного і того ж диска в цих двох форматах займають однаковий об'єм на жорсткому диску, використовуються одними і тими ж додатками, єдина різниця в тому, що iso читається трохи швидше через те, що він краще структурований. Але знову ж, це відмінність не так суттєво.
5
Не заводьте для перетворення занадто багато файлів, це може спричинити за собою некоректну роботу програмного забезпечення, або процес буде тривати занадто довго. Конвертуйте групи максимум з 5-10 файлів в залежності від технічних характеристик вашого персонального комп'ютера.