Як навчити дитину писати твори.

Дітям доводиться писати твори на різні теми майже на всьому протязі навчання в школі. Від того, наскільки хороші тексти пише дитина, безпосередньо залежить його успішність, а також грамотність, вміння будувати зв'язні пропозиції, висловлювати свої думки і т.п. Чим раніше батьки починають вчити своє чадо писати твори, тим краще.
Інструкція
1
Поясніть дитині, що недостатньо просто записати тему твору, потрібно також коротенько вказати рекомендації вчителя. Справа в тому, що нерідко викладачі ставлять погані оцінки навіть за непогану роботу тільки тому, що вона не відповідає висунутим вимогам. Рекомендації можуть стосуватися структури твори, оформлення, особливостей утримання, використання джерел і т.п.
2
Пам'ятайте, що ви повинні лише радити, допомагати, навчати, але не виконувати роботу замість дитини. Нічого страшного, якщо у нього спочатку погано виходить. Нехай вам здається, що вашій дитині дають занадто складні завдання, або що він не встигне написати твір вчасно. Навіть самі слухняні й відповідальні діти досить швидко звикають до того, що уроки можна не робити, оскільки напевно добрі батьки виконають все самі.
3
Не дозволяйте дитині писати твір відразу в чистовик. Нехай він спочатку зробить чорновий варіант, потім ви прочитаєте його разом з малюком, вкажіть на помилки, які він допустив, і допоможете їх виправити. Тільки після того, як твір буде доопрацьовано належним чином, дозволяйте переписати його в чистовик. Ретельно опрацьовуйте текст, обов'язково пояснюйте школяру, у чому він помилився і чому, але не виправляйте недоліки мовчки. Робіть це спокійно, без докорів і тим більше без лайки, інакше процес написання твору перетвориться на катування.
4
Якщо дитина не може написати твір, спробуйте разом з ним поміркувати на задану тему, вибудувати логічний хід думок. Наприклад, якщо потрібно написати стандартне твір про те, як малюк провів літо, нагадайте йому найприємніші моменти, поговоріть про них, допоможіть дитині визначити, про які події потрібно написати і в якій послідовності.
5
Не дозволяйте дитині списувати чужі тексти і навчіть його працювати з працями критиків. Для написання деяких творів потрібні цитати поетів, письменників, філософів тощо, але це не означає, що школяр повинен робити виклад з роботи іншої людини. Допоможіть йому висловити його власні думки, зрозуміти, що джерело не повинен служити основою всього твору. По-перше, дитина повинна навчитися думати самостійно, а по-друге, якщо він просто перепише своїми словами чужу роботу, учитель обов'язково це помітить і навряд чи поставить високу оцінку.