Як зупинити сильне носова кровотеча. Як зміцнити слизову в носі.

Носове кровотеча може виникнути з різних причин - через вплив зовнішніх факторів, таких як перегрівання на сонці або травми голови і носа або загальних хвороб - авітамінозу, грипу, гіпертонії та інфекцій. Однак незалежно від причини допомога при цьому не має суттєвих відмінностей, головне щоб вона була послідовною і своєчасною.
Вам знадобиться
  • Лід або мокра тканина.
Інструкція
1
Для зупинки кровотечі з носа прийміть положення з піднятим узголів'ям, а при загальній слабкості - напівсидячому з нахиленою вперед головою. Якщо допомога надається потерпілому без свідомості поверніть його голову набік, щоб кров не потрапила в дихальні шляхи і не викликала аспірацію легких.
2
Для звуження кровоносних судин і зупинки носової кровотечі прикладіть до перенісся холод - лід або тканину (вату), змочену в холодній воді. Міняйте її в міру нагрівання. В носові ходи вставте мокрі ватяні турунди або затисніть ніздрі пальцями. Тримайте до тих пір, поки кровотеча повністю не зупиниться.
3
Зберігайте нерухоме положення до моменту повної зупинки кровотечі. Чи не висмарківаться і не промивайте ніс водою. Не закидайте голову назад, щоб кров не стікала по задній стінці носоглотки, а при випадковому її потраплянні в рот - виплюньте. Постраждалого без свідомості після надання йому першої допомоги доставте в лікарню.
4
При надмірному кровотечі з носа, крім перерахованих вище заходів прикладіть до ніг гарячу грілку. Під впливом тепла відбудеться розширення кровоносних судин нижніх кінцівок. Це призведе до відтоку крові від голови і викличе вимушену зупинку кровотечі. Однак ще протягом декількох хвилин тримайте холод на переніссі.
5
Виконання всіх рекомендацій дозволяє зупинити кровотечу з носа протягом 5-7 хвилин. Якщо за цей час не відбувається поліпшення стану, то терміново зверніться за лікарською допомогою. В деяких випадках потрібне застосування кровоспинних засобів або тампонада носових ходів.
Корисна порада
При частих кровотечах зверніться до лікаря для встановлення точної їх причини. Можливо, вони є наслідком загального захворювання, а не тимчасового стану, викликаного несприятливим фактором.
Носове кровотеча може бути викликано внаслідок підвищеного артеріального тиску, удару, пошкодження слизової оболонки носа та інших захворювань. Кровотеча з носа починається раптово і зупинити його часом буває важко. Так як же зупинити носову кровотеча самостійно?
Вам знадобиться
  • - грілка,
  • - лід,
  • - ватні тампони,
  • - перекис водню,
  • - деревій або кропива.
Інструкція
1
Багато з вас при носовій кровотечі намагаються відкинути голову назад, що робити не рекомендується. Таке положення голови призведе до того, що кров буде стікати в шлунок, а це здатне викликати нудоту і блювоту. Правильним буде в цьому випадку нахилити голову вперед. Постарайтеся при сформованій ситуації виключити абсолютно всі фізичні навантаження.
2
При невеликому носовій кровотечі спробуйте його зупинити найпростішим і перевіреним способом: прийміть сидяче положення і притисніть пальцем крило тієї частини носа, з якої йде кров. Покладіть до ніг теплу грілку, а до перенісся лід або холодні примочки. Потім закрийте носової прохід ватним тампоном, так ви прискорите згортання крові. Можна опустити руки в холодну воду, це посприяє рефлекторному стисненню судин.
3
Прикладіть холодний компрес до потилиці, а в ніс вставте ватні тампони, змочені в перекису водню. При цьому постарайтеся якомога сильніше стиснути крила носа, щоб слизова притиснулася до ватяним тампоном. Через годину обережно витягніть вату, робити це потрібно вкрай акуратно, щоб знову не пошкодити лопнув посудину. У місці розриву видаліть згорнувся згусток крові.
4
Найчастіше носова кровотеча виникає у людей, які хворі на гіпертонію (підвищений артеріальний тиск). Якщо кровотеча відкрилося з цієї причини, то воно, швидше за все, триватиме до нормалізації тиску. У цій ситуації негайно прийміть препарат, який вам призначений лікарем для зниження тиску. Якщо носове кровотеча трапляється часто - варто звернутися за консультацією до лікаря.
5
Народна медицина пропонує для лікування кровотечі з носа застосовувати трави. Так, наприклад, деревій є відмінним кровоспинну засобом, листок якого потрібно розтерти між пальцями до виступу соку і вкласти в ніздрю, що кровоточить. Тим же чином можна застосовувати і кропиву.
6
Для профілактики частих кровотеч з носа рекомендується промивати ніс сольовим розчином (одна чайна ложка солі на склянку теплої кип'яченої води). Повільно втягуйте носом розчин і випльовує його через рот. Можна використовувати для промивань спеціальний чайничок або спринцівку з м'яким наконечником. Сольовий розчин є чудовим засобом для зміцнення носа.
Зверніть увагу
Запам'ятайте наступне, якщо через півгодини носова кровотеча не зупиняється - негайно викликайте швидку допомогу.