Як відремонтувати лампу денного світла.

Світильник, обладнаний лампою денного світла є пристроєм, що складається з декількох взаємопов'язаних компонентів. Причиною його непрацездатності може бути несправність будь-якого з них. Щоб виправити неполадку, необхідно виявити компонент світильника, що вийшов з ладу.
Інструкція
1
Перед ремонтом обов'язково обесточьте світильник. Якщо він висів на стелі, не ремонтуйте його прямо там - зніміть прилад і покладіть на стіл, а щоб його можна було перевіряти, підключіть до клемника звичайний мережевий шнур. Не торкайтеся жодних компонентів пристрою, коли воно включено в мережу.
2
Знеструмивши світильник, подивіться, чи є в ньому конденсатори. Паралельно кожному з них має бути підключений по резистору. Вони розряджають конденсатори незабаром після зняття напруги живлення. За допомогою вольтметра постійного струму переконайтеся, що всі вони розряджені, і лише після цього приступайте до роботи. Виявивши, що на тому чи іншому конденсаторі резистора немає, розрядите його викруткою з ізольованою ручкою, а потім підключіть паралельно йому резистор опором в 1 мегаом і потужністю не менше 0,5 Вт
3
Якщо характер несправності полягає в тому, що при включенні світильника спрацьовує автомат і вся проводка знеструмлюється, причиною цьому є пробою того конденсатора, який підключений паралельно мережі. Замініть його на точно такий же. Збігатися повинні і ємність, і робоча напруга, і тип. На всякий випадок перевірте на відсутність пробою та інші конденсатори. Для перевірки від'єднайте від приладу один з провідників, а також розряджає резистор, потім підключіть омметр. Стрілка повинна відхилитися, після чого тут же повернутися в початкове положення. Витоку бути не повинно. Після перевірки відновіть всі з'єднання.
4
Причиною відсутності включення лампи може бути обрив дроселя (зустрічається рідко), знос стартера або самої лампи. Спочатку перевірте дросель - просто продзвоните його омметром, не торкаючись щупів, щоб не отримати удар напругою самоіндукції. Якщо обриву немає, спочатку замініть стартер, після чого спробуйте включити світильник. Потім вимкніть його і знову дочекайтеся розряду конденсаторів (при їх наявності).
5
У випадку, якщо заміна стартера не допомогла, витягніть лампу і продзвоните обидві її нитки напруження. Виявивши, що одна з них перегоріла, закоротити її (в світильниках з постійним підігрівом від окремих обмоток так робити не можна). Якщо перегоріли обидві нитки, лампа підлягає заміні. Закорачивать відразу дві нитки не допускається - перегорить дросель.
6
Існують світильники, в яких один дросель обслуговує одразу дві послідовно з'єднані лампи, кожна з яких має окремий стартер. Такий прилад буде працювати лише в тому випадку, якщо справні обидві лампи і обидва стартера.
7
Причиною мигання лампи може бути знос як її самої, так і стартера. Щоб дізнатися, що саме вийшло з ладу, перевірте світильник спочатку з свідомо справною лампою, потім зі свідомо справним стартером. Після кожного пробного включення знеструмлюють прилад і давайте конденсаторам розрядитися.
8
Електронний перетворювач, застосовуваний в нових світильниках замість дроселя, замініть цілком, а старий піддайте ремонту для поповнення фонду запчастин, які можуть знадобитися для відновлення інших світильників. Стартер в таких освітлювальних приладах відсутній. Ремонт перетворювача довіряйте тільки особам, що володіють відповідною кваліфікацією.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-18YyknvFWU
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою. Здавайте перегорілі лампи в спеціальні пункти прийому.
Люминесцентная лампа або лампа денного світла є основним пристроєм освітлення приміщень у світлий час доби. Основна їх перевага - порівняно низьке енергоспоживання при високому рівні освітленості.
Інструкція
1
Люминесцентная лампа - це газорозрядне джерело світла. Основним джерелом світла в лампі денного світла є люмінофор. Як правило, при створенні люмінесцентних ламп використовується неорганічний матеріал. Підсвічування люмінофора забезпечується ультрафіолетовим випромінюванням розрядів, які, в свою чергу, також є джерелом світла.
2
Очевидною перевагою ламп денного світла перед лампами розжарювання є їх термін служби. Важливо розуміти, що десятикратна різниця досягається тільки за умови дотримання якості електроживлення. Крім того, люмінесцентні лампи мають обмеження по кількості включень/виключень.
3
Принцип роботи описуваних ламп полягає в підсвічуванні люмінофора електричним розрядом. Зміна відтінку свічення, як правило, досягається зміною складу люмінофора. Крім того, наявність даної речовини дозволяє стримувати шкідливе ультрафіолетове випромінювання.
4
Для освітлення виробничих і житлових приміщень, як правило, використовуються люмінесцентні лампи низького тиску. Дані пристрої не підходять для забезпечення потрібного рівня освітленості поза приміщеннями. На вулицях застосовують лампи високого тиску.
5
Лампи денного світла широко застосовуються в наступних об'єктах: школах, лікарнях, складських приміщеннях, офісах і так далі. Крім того, варто виділити тип «енергозберігаючих» ламп. Це модифікація люмінесцентних ламп, які підключаються до патронів E27 і E14. Вони все частіше використовуються замість звичних ламп розжарювання. Важливо розуміти, що тривалий термін служби даних пристроїв забезпечується тільки в разі рідкого їх включення/вимикання.
6
Варто відзначити, що сучасні плазмові дисплеї являють собою не що інше, як модифікацію люмінесцентних ламп.