Як пересаджувати юку. Як пересадити юку відео.

Юкка - дуже красиве і досить невибаглива кімнатна рослина. Вона не примхлива, спокійно переносить сонце, тінь і сухе повітря міських квартир. Для збереження доброго самопочуття юка потребує помірного поливу, періодичної підгодівлі, а в разі необхідності - правильної пересадки.
Вам знадобиться
  • - новий горщик;
  • - готовий почвогрунт або земляна суміш.
Інструкція
1
Кращий час для пересадки юки - весна і початок літа. В цей час рослина активно рушає в ріст і переміщення в іншу ємність переносить набагато легше. В період спокою, який припадає на зиму, юку краще не чіпати.
2
Підготуйте підходящий горщик. Це може бути глиняний або керамічний вазон або пластикове кашпо. Юкка не надто вимоглива до ємності, в якій їй належить рости - набагато важливіше дотримуватися режиму поливу і підгодівлі.
3
В якості земельної суміші підійде готовий універсальний почвогрунт. Якщо ви хочете приготувати ґрунт самостійно, змішайте садову землю з торфом в рівних пропорціях і додайте в суміш крупнозернистий пісок. Грунт для юки повинна бути нейтральною і досить легкою - рослина не переносить перезволоження.
4
На дно горщика насипте шар керамзиту, річкової гальки або битої цегли. Поверх укладіть шар земляної суміші. Акуратно витягніть рослина з горщика, намагаючись не пошкодити земляний ком.
5
Огляньте коріння юки. Якщо кому землі рівномірно обплетений білими корінням, все в порядку. Але якщо частина коренів темна і видає неприємний запах гнилі, їх доведеться видалити. Відріжте уражені коріння ножем.
6
Помістіть рослину в горщик і засипте підготовлений субстат в зазори між земляним комом і стінками ємності. Утрамбовуйте землю пальцями або живцем лопатки.
7
Пересаджене рослина необхідно полити відстояною водою кімнатної температури. Пам'ятайте, що юка погано переносить зайву вологість - у неї починають загнивати коріння. Дорослій рослині достатньо двох літрів води на десять літрів грунту. Влітку полив можна підсилити.
8
Якщо ваше рослина не гілкується, при пересадці можна провести стимулюючу обрізку. Гострим ножем відріжте верхівку так, щоб на що залишився стовбурі збереглося якомога більше листя. Зріз присипте товченим деревним вугіллям. Через деякий час юка почне викидати бічні пагони. Залишилася верхівку можна укоренити і посадити в окремий горщик.
Корисна порада
Чи не підгодовуйте щойно пересаженное рослина. Додавати в грунт добрива потрібно через один-два місяці після пересадки. Підгодівлі проводите через дві-три тижні протягом всього літнього сезону.
Юкка - це вічнозелене і має лінійні колюче-загострені листя рослина сімейства агавових, батьківщиною якого є Північна Америка. Листя рослини зібрані в орнаментальну розетку, розташовану на кінці ствола. Зовні юка дуже нагадує драцену із зеленими листочками, але споріднення між ними ніякого не спостерігається, хоча обидва рослини витривалі і не особливо вибагливі. Перед тим як зайнятися питанням пересадки розберемо умови утримання і поливу юки.
Інструкція
1
Оптимальна температура, при якій рослина почуватиметься комфортно, становить 20-25оС навесні-влітку і 10оС в стані спокою в зимовий час. Слід берегти юку під час холодів від протягів і переохолодження. Нерідко до загибелі рослини призводить саме різке зниження температури.
2
Як часто поливати юку ? Тут все залежить від розміру, матеріалу горщика, від величини рослини, температури, вологості повітря і особливостей субстрату. Навесні-влітку юку слід поливати рясно, але лише після висихання верхнього шару грунту на глибину 5 см. В умовах помірної температури утримання (18-20оС) крупному екземпляру достатньо одного поливу на тиждень. Розрахунок ведіть з того, що на 10 літрів грунту потрібно 2-2,5 літра води кімнатної температури за раз (вода повинна бути відстояною). Влітку в спеку юку потрібно поливати частіше, але не можна забувати про те, що між поливами грунт в горщику повинна встигати підсохнути. Взимку полив потрібно скорочувати, щоб від застою води коріння не гнили.
3
Пересаджувати юку потрібно навесні-влітку. В дренированном субстраті це рослина цілком успішно розвивається. Пересаджуючи рослина, обов'язково насипте на дно горщика шар дренажу з дрібного гравію, керамзиту або битої червоної цегли. Також виберіть середню земляну суміш. Купуючи суміш з торфом, поцікавтеся, нейтралізована чи вона до нейтральних значень PH (6,0-6,5). Не завадить в землі трохи піску (30% від загального обсягу).
4
Бажано максимально зберігати кому землі навколо коренів при пересадці рослини. Тому рекомендуємо проводити перевалку, а не пересаджування здорового рослини. Якщо коріння юки почали гнити від надмірного поливу, рослині потрібно позапланова пересадка. Загнили або загниваючі коріння стають дуже м'якими і легко роздавлюються пальцями. Від цих коренів, які видають характерний гнильний запах, потрібно позбавлятися при пересадці.