Як вибрати лещата.

Лещата - корисний в господарстві інструмент. З його допомогою можна надійно кріпити оброблювані деталі. В даний час на ринку досить великий вибір лещат.
Інструкція
1
Лещата бувають декількох видів. Для роботи з металом рекомендується використовувати слюсарні. Вони будуть добре утримувати деталі на металорізальних верстатах. Такий інструмент повністю складається з твердого металу - термообработанной сталі, яка відрізняється підвищеною міцністю. Слюсарні лещата мають рухливі змінні губки. Закріпити такий інструмент ви можете на столі за допомогою прихватів і шпонок. Регулювати рух губок можна за допомогою кронштейна, який знаходиться всередині повзуна. Фіксація кронштейна виконується за допомогою штиря.
2
При виборі лещат зверніть увагу на розмір. Справа в тому, що інструмент, який має малі габарити, швидко зношується. Щічки повинні розсуватися на 115 мм і більше. Лещата, які мають великий розмір, здатні замінити навіть ковадло. Зверніть увагу, механіка даного інструменту при цьому не буде страждати.
3
Вибирайте таку модель лещат, яка добре підійде до вашого столу. Інструмент не повинен заважати при виконанні інших видів робіт. Деякі моделі мають в комплекті поворотний круг. На ньому лещата можуть обертатися по горизонталі на 360 градусів. Ви зможете для різних видів роботи підбирати оптимальний кут. У магазині ви можете зустріти лещата, які мають перекидаючий механізм. Така конструкція добре підходить для домашніх робіт. Механізм робить лещата більш рухливими.
4
Зустрічаються лещата з ліфтами і підйомними механізмами. В основному вони призначаються для професіоналів, однак і для домашньої роботи цілком підійдуть. За допомогою ліфта можна виконувати роботи на зручному рівні.
5
Верстатні лещата є альтернативою звичайним. Застосовувати їх можна при роботі з дрилем або дисковою пилкою. В них мають отвори. Ви можете легко закріпити прилад на підставі фрезерної стійки.