Як вивести пляму від спирту.

Один із способів видалити свіжі плями на одязі - протерти їх спиртом. Однак це досить агресивна речовина, і воно саме може залишати сліди на тканинах, меблів та інших поверхнях. Ви дуже старанно видаляли фарбу з одягу чи випадково перекинули флакон на стіл? Доведеться подбати про знищення спиртових плям - або спробувати закамуфлювати їх підручними засобами.
Вам знадобиться
  • - пральний порошок;
  • - фарба для тканин;
  • - шкурка;
  • - морилка;
  • - меблевий лак;
  • - меблевий віск.
Інструкція
1
Фарбу, лак, смолу, що потрапила на одяг, рекомендується видаляти, протираючи тканину спиртом. Проте варто врахувати, що він розчиняє нестійкі або неякісні барвники. В результаті інтенсивної обробки, замість невеликого плями ви можете отримати великий розмитий ареол, значно відрізняється за кольором від основної тканини.
2
Спробуйте позбутися спиртового плями, виправши річ в пральній машині на максимальних обертах. Навіть якщо вона трохи злиняє, не біда - колір стане більш однорідним, а розмите пляма - менш помітним.
3
Якщо змінився відтінок речі вас не влаштовує, спробуйте забарвити зіпсовану річ. Придбайте барвник для тканини відповідного кольору. Випраний одяг помістіть в барабан пральної машини. Розведіть фарбу в теплій воді, вилийте її в барабан і включіть машину в режимі делікатного прання. Забарвлену одяг прополощіть у прохолодній воді з додаванням оцту.
4
Майте на увазі, що домашнє фарбування підійде не всім видам тканини. Найкраще обробляється бавовна різної щільності. Непогано забарвлюється шерсть. А ось шовк і поліестер може поводитися непередбачувано - іноді фарба лягає плямами або зовсім не діє.
5
Якщо ви випадково пролили спирт на поверхню меблів, на ній утворюється світла пляма. Не варто терти його розчинниками або іншими агресивними речовинами - це лише погіршить ситуацію. Спиртове пляму можна замаскувати. Ретельно протріть зіпсовану поверхню чистою ганчіркою, пройдіться по ній шкіркою і нанесіть шар морилки відповідного відтінку або меблевого лаку. Спирт проникає неглибоко і такої обробки цілком достатньо, щоб пляма стало непомітним.
6
Меблі з необробленого дерева можна протерти дрібнозернистою шкіркою і покрити шаром меблевого воску. Точно так само видаляються і плями на паркеті з натурального дерева. З полірованих поверхонь, пошкоджених спиртом, доведеться повністю видалити полірування й покрити меблі морилкою і лаком.