Як лікувати збільшену щитовидну залозу. Як прибрати збільшену щетовітку.

Збільшення щитовидної залози, або гіперплазія, може бути викликано цілим рядом причин. Нерідко воно розвивається на тлі будь-яких інших захворювань, але може бути і самостійною патологією. Розрізняють дифузну, вузлову і змішану форми гіперплазії. Станом гормональної функції існує гіпотиреоз, гіпертиреоз і еутіреоз.
Інструкція
1
Дифузна форма збільшення щитовидної залози буває як із збереженою функцією вироблення гормонів, так і зі змінами - пониженням або підвищенням. При нормальному виробленню гормонів тканину щитовидної залози збільшується як правило, компенсаторно. Причиною цьому - дефіцит йоду в їжі і воді. Існує кілька ступенів гіперплазії, тактику лікування вибирає лікар ендокринолог.
2
Замісну терапію гормонами проводять при гіпотиреозі. Застосовують аналог L-тироксину, дози та курси підбирають индивидуально.Тереотропным гормоном проводять стимуляцію зниженої функції щитовидної залози.
3
При гіпертиреозі призначають засоби, що пригнічують вироблення гормонів або радіоактивний йод для придушення функцій. У ряді випадків надлишок тиреоїдних гормонів призводять до різкого порушення функцій і розвитку тереотоксіческіх кризів. При важких ступенях тиреотоксикозу при неефективності консервативної терапії проводять хірургічне лікування.
4
Вузлова форма небезпечна можливістю виникнення ділянок малігнізації, т. Е. Розвитку злоякісних пухлин. Консервативно цю форму лікують при підтвердженні доброякісності вузлових утворень і в разі, якщо їх розмір не перевищує 3 см і не чинить тиску на сусідні органи. У разі збільшення розмірів вузлів і при неефективності консервативної терапії проводять їх оперативне видалення.
5
При невеликому збільшенні щитовидної залози, коли немає небезпеки здавлення сусідніх органів (трахеї, прилеглих судин і нервів) лікування консервативне. Додайте в харчовий раціон продукти, що містять йод - морські водорості і капуста. Звичайну кухонну сіль замініть на морську. Виключіть з ужитку ріпу, цвітну і краснокочанную капусту, а також гірчицю. В них містяться тіоціанати, які блокують транспорт йоду. Гормональну терапію при необхідності призначає лікар.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lllHazZdGpc
Патологічний збільшення щитовидної залози називають зобом. Найчастіше воно супроводжує зменшення функцій щитовидки. При цьому знижується інтенсивність обмінних процесів і організм «впадає в сплячку». Настрій на нулі, все валиться з рук, нічого не цікавить, в пам'яті не відкладається ніякої інформації, крім того, шкіра стає сухою, а волосся випадає пучками. Це непрямі ознаки гіпотиреозу, який ще й супроводжується задишкою і болями в серці, погіршенням слуху та ін.
Інструкція
1
Якщо ви відчуваєте, що у вас неполадки зі щитовидною залозою, терміново відвідайте ендокринолога. Аналіз крові на вміст гормонів дасть уявлення про стан щитовидної залози, також вам призначать аналіз на визначення рівня виведення йоду з сечею. Якщо функція залози має незначне порушення, призначають препарати йоду в таблетках або розчинах. При необхідності можуть прописати фізіотерапію і УВЧ, викликають активізацію щитовидної залози. Препарати, які підбере вам лікар, розбудять вашу «метелика», а фітотерапія прискорить і значно посилить ефект лікування.
2
При гіпотиреозі корисно пропити курсом настій перстачу білою. 10 грамів сухого сировини залийте склянкою окропу в термосі. Профільтрувавши вранці, приймайте по третині склянки протягом дня через рівні проміжки часу. Дозу поступово збільшуйте до склянки за один прийом, потім можна так само поступово знизити дозу до третини склянки. Лікування перстачем повинно тривати не менше 10 місяців.
3
Приготуйте настоянку на перегородках волоських горіх. Візьміть 300 грамів перегородок і залийте літром спирту медичного 70% -ного. Наполігши в темному місці протягом 15 днів, відфільтруйте через лляну серветку. Пийте по 10 мл 3 рази на день за 20 хвилин до їди.
4
При збільшенні щитовидної залози ефективні компреси з настоєм кори дуба. Заваривши 2 столових ложки кори склянкою окропу, настоюйте протягом години. Процідивши, змочіть в теплому настої складену в декілька рядів лляну серветку і, приклавши її до шиї, укрийте компресійної папером. Зверху обмотайте тонким шарфом. Тривалість процедури не менше години. Курс лікування - 30 днів.
5
Введіть в щоденний раціон харчування морську капусту, морську рибу, овочеві свіжоприготовані соки. Особливо корисні картопляно-буряково-огірковий, селерове-картопляно-морквяний. Під час сокотерапии необхідно виключити з раціону м'ясо і рибу.
6
Щодня приймайте горіхи з медом. Розімніть ядра від 3-х волоських горіх, змішавши зі столовою ложкою меду, з'їжте вранці натщесерце. Курс лікування - 4-6 місяців.
Зверніть увагу
За будь-яких розладах ендокринної системи, у тому числі і при збільшеній щитовидній залозі, займатися самолікуванням не можна. Це може привести до непередбачуваних негативних наслідків. Використання народних методів лікування слід обов'язково узгодити з лікуючим лікарем.