Як лікувати дитячі запори.

Запор - це затримка стільця, що виникає при кишкової непрохідності. При цьому стані у дитини виникає біль в животі, головний біль, млявість, через деякий час може з'явитися блювота з домішкою жовчі. Запори трапляються у багатьох діток і батьки повинні знати, як з ними боротися.
Інструкція
1
Причинами дитячих запорів можуть бути: вроджені вади розвитку або звуження одного з відділів кишечника, при порушеннях перистальтической рухової функції товстої кишки, порушення в центральній нервовій системі, в результаті яких може бути відсутнім достатній позив до спорожнення кишечника. Малорухливий спосіб життя або постільний режим під час хвороби, одноманітний раціон, бідний клітковиною теж можуть спровокувати запор. Боязнь дефекації з - за хворобливих відчуттів при тріщинах заднього проходу, або свідоме придушення позивів до дефекації щоб не переривати цікаву гру або перегляд мультфільму також відносяться до причин виникнення проблем зі стільцем.
2
Обов'язково зверніться за допомогою до лікаря. Після огляду лікар призначить лікування, спеціальну дієту, можливо, порекомендує очисні клізми. Без консультації з лікарем не практикуйте безконтрольне використання проносних засобів, це може порушити водно-сольовий обмін.
3
Дотримуйтесь правильний режим харчування. Включіть в щоденний раціон дитини продукти, що містять клітковину: ягоди, фрукти, овочі, родзинки, курагу і чорнослив. Давайте малюкові пити свіжий морквяний сік, теплий настій шипшини і чай з перцевої м'ятою. Виключіть страви, які послаблюють перистальтику. Це міцний чай, борошняні страви, свіжий білий хліб. Поясніть малюкові, що потрібно ретельно пережовувати їжу.
4
Привчіть дитину до спорожнення кишечника в певний час, краще вранці після сну. Таким чином, у малюка буде вироблятися умовний рефлекс.
5
Нехай дитина веде більш активний спосіб життя: робіть разом зарядку, запишіть його в спортивну секцію або в басейн. Масаж живота допоможе полегшити стан малюка. В положенні лежачи правою рукою по ходу годинникової стрілки проводите легкі кругові рухи до 10 разів.