Як зберегти гроші під час кризи.

Починаючи з осені 2008 року, більшість населення стикається досі з дефіцитом грошових коштів. Багато людей просто не розуміють, як зберегти гроші в цей складний час. Щоб уникнути неприємних наслідків для свого бюджету, важливо ретельно проаналізувати особисту фінансову ситуацію.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - вільні кошти;
  • - канцелярське приладдя;
  • - зошит.
Інструкція
1
Створіть облік особистого бюджету. Якщо ви бездумно витрачаєте всі гроші, які отримуєте, то це означає, що ви ними абсолютно не керує. До того ж, відсутність бюджету практично гарантовано веде до нових боргів. Щоб зберегти гроші в кризу, потрібно чітко усвідомлювати, скільки ви отримуєте, і на які потреби витрачаєте.
2
Заведіть собі спеціальну невелику зошит, розлініяний на 2 колонки: доходи й видатки. Заповнюйте її всякий раз, як тільки ви здійснюєте найменші операції з готівковими коштами. Незабаром ви чітко для себе усвідомлюєте, будь трат і витрат можна було уникнути. Отже, прагнете підвищувати доходи і зменшувати витрати.
3
Відкладайте десяту частину грошей кожен місяць. Заплатіть, насамперед, собі і своїй родині. Саме 10% від усіх доходів вам варто зберігати, щоб створити згодом хорошу «подушку безпеки» для непередбачених обставин. Звичайно, ви можете підвищувати цю цифру кожен місяць. Все залежить від того, як швидко ви хочете убезпечити себе на час кризи .
4
Покладіть вільні гроші на банківський депозит. Цей крок допоможе перекрити інфляцію. Як правило, основні банки в нашій країні (Ощадбанк, наприклад) дають близько 8-10% річних по вкладах, що приблизно еквівалентно інфляції. Це найпростіше, що може зробити кожен з нас для збереження частини капіталу. Але звичайно, не варто повністю розраховувати на банківський нестабільний сектор.
5
Розгляньте варіант придбання нерухомого майна. Воно завжди цінувалося дуже високо, особливо в кризовий час. Гроші можуть швидко знецінитися, але дачну ділянку, гараж або заміський будинок будуть завжди коштувати дорого. Якщо ви задалися метою зберегти великі грошові кошти, тоді це варіант для вас.
6
Розвивайте свої фінансові навички. Радьтеся з приводу будь-якого інвестиційного вкладення тільки з професіоналами і досвідченими консультантами. Не варто віддавати свої кревні заощадження в перший-ліпший інвестиційний проект. Добре обміркуйте всі ризики і тільки тоді вкладайте виключно вільні кошти, які ви не витрачаєте на харчування і утримання.
Корисна порада
Вкладати найкраще в акції великих підприємств країни, які дають стабільне зростання в 25-30% на рік. Тоді ви зможете примножувати свій капітал.