Як пофарбувати нитки.

Не завжди виходить розрахувати кількість ниток для створення речі. Тому у любителів рукоділля нерідко залишається багато мотків пряжі. Якщо набралися клубочків може вистачити для поставленої мети, але заважає обширна колірна гамма, не зневіряйтеся. Цю проблему можна легко вирішити. Фарбування пряжі не займе багато часу, а в підсумку ви отримаєте чудовий результат.
Інструкція
1
Підготуйте посуд для фарбування ниток. Цілком підійде чиста емальована каструля. Обсяг ємності повинен бути таким, щоб можна було вільно помістити матеріал, не мнучи його, і покрити барвником. Під час обробки нитки повинні бути повністю занурені в рідину. Запам'ятайте, чим більше барвника ви використовуєте, тим краще вийде результат.
2
Намагайтеся не використовувати для розведення барвника жорстку воду. Якщо вибирати нема з чого, то попередньо пом'якшите рідина нашатирним спиртом або оцтом. Підготуйте 2 міцні дерев'яні палиці для перевертання ниток.
3
Очистіть матеріал перед фарбуванням. Вовняну пряжу потрібно замочити в мильному розчині на 40-50 хвилин, бавовняну - прокип'ятіть в мильно-содовому розчині, розведеним з водою в рівних пропорціях. Після чистячої обробки потрібно ретельно прополоскати нитки в теплій воді. Мотки пряжі перев'яжіть в декількох місцях, щоб вони не розтріпалося під час перевертання.
4
Розведіть барвний розчин так, як вказано на упаковці. Доведіть до сметанообразного стану, потім, постійно помішуючи, рабавьте гарячою водою з розрахунку 0,5 л на 1 упаковку. Процідіть склад, що вийшов через чисту марлю і вилийте в ємність, приготовлену для фарбування. В посуд потрібно попередньо залити теплу воду.
5
Перед фарбуванням пряжу знову замочіть в теплій воді, потім злегка відіжміть. Якщо ви плануєте змінити колір декількох мотків, то потрібно нанизати їх на довгу мотузку, це допоможе перевертати пряжу.
6
Поставте ємність на вогонь. Опустіть нитки в барвний розчин. Кінці мотузки, на яку нанизані мотки, покладіть на край каструлі, щоб можна було легко підняти пряжу. Перевертайте нитки кожні 10 хвилин і підтримуйте при цьому однією палицею. Інший потрібно розрівнювати мотки, щоб вони рівномірно фарбувати. Доведіть розчин до кипіння. Офарблюйте пряжу протягом години, не знімаючи посуд з вогню.
7
Після фарбування ретельно прополощіть пряжу спочатку в теплій, а потім в холодній воді. Акуратно відіжміть нитки, розправте і викладіть сушити на горизонтальну поверхню.
Втілюючи в життя власні дизайнерські ідеї, рукодільниці іноді стикаються з проблемою підбору пряжі необхідного відтінку. Або наявна якісна пряжа має такий бляклий колір, що зв'язати з неї модну річ неможливо. В обох випадках вирішити проблему можна, пофарбувавши пряжу самостійно.
Вам знадобиться
  • - пряжа (вовна або пух);
  • - барвники;
  • - таз;
  • - оцет;
  • - сода
Інструкція
1
Вирішіть, чим ви будете фарбувати. Анілінові барвники можна придбати в господарських магазинах. Майте на увазі, що добре забарвлюються тільки нитки з вовни або пуху, а ось результат фарбування шовкових, бавовняних і муліне передбачити неможливо. В такому випадку спочатку слід спробувати на невеликій кількості пряжі. Крім спеціалізованих барвників, можна використовувати харчові, наприклад, для фарбування великодніх яєць, розчинні соки - Юпі, Зуко і ін., А також природні барвники - лушпиння цибулі, кору дуба, березове листя, чай каркаде і багато іншого.
2
Змотайте пряжу в вільні мотки, довжиною близько 30 см. Це необхідно, щоб пряжа повністю прокрасятся. Перед фарбуванням замочіть приготовлені мотки в гарячій воді з додаванням соди (1 столова ложка на 10 літрів), потримайте 15-20 хвилин, відіжміть, прополощіть у чистій воді і знову відіжміть.
3
Розчиніть обраний барвник в невеликій кількості гарячої води, якщо є необхідність - процідіть. Вилийте насичений розчин в таз з теплою водою, додайте по 1 столовій ложці соду і оцет (90%). Води повинно бути досить багато, щоб пряжа в ній вільно плавала, інакше вона профарбується нерівномірно. Насиченість фарби слід визначати «на око»: якщо колір потрібен темний, то візьміть фарби побільше, якщо світлий - поменше. Змішуючи барвники, можна отримати незвичайні кольори.
4
Опустіть отжатую пряжу в таз і поставте на слабкий вогонь. Акуратно, щоб не сплутати пряжу, помішуйте її. Варіть моток протягом півгодини, потім вийміть його, додайте у воду ще 2 столові ложки оцту і знову опустіть моток в воду. Варіть ще 1 годину. За цей час вода повинна помітно посветлеть, якщо цього не відбувається - додайте ще 1 столову ложку оцту. Зніміть таз з вогню і дайте воді охолонути. Дістаньте пряжу, прополощіть в теплій воді і висушіть природним способом.
5
Щоб отримати різнокольоровий моток, використовуйте інший спосіб фарбування. Розчиніть 2-3 барвника в невеликій кількості води в окремих склянках. Постеліть великий пакет в якій-небудь ємності, наприклад - в лотку, т.к. фарба може потекти і прибрати її буде складно. На пакеті розкладіть вимочену і отжатую пряжу. Візуально розділіть моток на сектори і полийте барвниками так, щоб вся пряжа була забарвлена. Якщо ви спочатку візьмете 3 кольору, то у вас повинно вийти ще й кілька відтінків на кордонах змішання. Тому кольору краще взяти сочетающиеся. Накрийте моток іншим пакетом, акуратно все згорніть і покладіть згорток в третій пакет. Його міцно зав'яжіть. Опустіть пакет в воду і кип'ятіть 1-1,5 години. Потім дайте воді охолонути, дістаньте моток, прополощіть його у воді з оцтом, а потім - в чистій. Висушіть пряжу природним способом.