Як містити індиків.

Індики по праву вважаються найбільшими сільськогосподарськими птахами, так як їх маса часом досягає двадцяти кілограм. М'ясо індички поживне, має дієтичні властивості і легко засвоюється людським організмом. Несучість цих птахів невелика, тому їх розводять для одержання м'яса. Початківців птахівників хвилює одне питання: як правильно утримувати індиків ?
Інструкція
1
Виростити високопродуктивних індиків можна за умови правильного утримання і догляду. Так як цей птах величних розмірів, розрахуйте щільність її розміщення. На один квадратний метр підлоги повинно припадати не більше двох птахів. У самому центрі пташника встановіть одне гніздо, яке має бути розрахована на п'ять індичок. Самців розмістите в окремому приміщенні, щоб уникнути травмування самок.
2
В пташнику повинна підтримуватися оптимальна температура (влітку - 18-20 градусів, взимку - 3-5 градусів) і повинен бути завжди свіже повітря. Різкі коливання температури негативно відбиваються на стані птиці. Індики погано переносять сильні морози, вогкість і протяги. Підстилка в пташнику повинна бути завжди сухою, для цього регулярно провітрюйте приміщення. В якості підстилки використовуйте солому, стружку або сухі тирса, які слід міняти раз на два тижні.
3
Тривалість світлового дня має велике значення для індиків. Для цього вікна в приміщенні повинні бути розташовані з південної сторони, щоб вся площа пташника в денний час була освітлена. Під вікнами зробіть лази з утепленими дверцятами, щоб індики могли вільно виходити на прогулянку. Обладнайте пташник гніздами, поїлками, годівницями, сідалами і зольними ваннами.
4
Індики відрізняються великою потребою в амінокислотах, протеїнах тваринного походження, вітамінах А і Е. Для приготування вологого корму використовуйте кисле молоко або обрат, додавайте кілька видів зерна, яйця, сир, рибну або м'ясо-кісткове борошно і зелень. У годівницях завжди повинна бути вода і комбікорм. У будь-який корм, будь то промислова суміш або саморобна мішанка, обов'язково додавайте вітамінні, білкові та мінеральні добавки («Фелуцен», «Рябушка», «Аміновітан»).
5
Так як індики вважаються пасовищної птахом, то в літній період можна знизити витрати кормів. Виділіть птаху майданчик для вигулу з розрахунку двадцять квадратних метрів на одну птицю. Обладнайте місце поїлками, годівницями і тіньовими навісами. Засейте площа конюшиною, люцерною, еспарцетом, викою, горохом або вівсом.
6
У зимовий період індички деколи стикаються з авітамінозом, який розвивається через нестачу або відсутності в їх організмі вітаміну А. При захворюванні порушується робота нервової системи і шлунково-кишкового тракту. Щоб цього уникнути, давайте птахам узимку квашену капусту, зелене сіно, конюшину, кропиву і деревні віники.