Як вирощувати орхідеї. орхідея Як вирощувати.

Екзотичні орхідеї здаються нам квітами неймовірної краси, але ми боїмося, що доглядати за ними буде дуже складно і буде потрібно надто багато часу і зусиль. Це не зовсім так. Сучасні гібридні горшкові орхідеї , при дотриманні простих правил, будуть радувати вас протягом довгих років.
Вам знадобиться
  • Прозорий пластиковий горщик
  • Спеціальний субстрат
  • Розсіяний світло
  • Висока вологість
  • Тепла душ
Інструкція
1
Вибирайте здорові рослини. Ті орхідеї , які зараз продаються в квіткових магазинах і різноманітних супермаркетах, в основному відносяться до фаленопсис (Phalaenopsis) - спеціально виведеним орхідеям, пристосованим до вмісту в домашніх условіях.Еслі ви самі купуєте орхідею, а не отримуєте в подарунок, придивіться до неї уважно. Листя у здорової рослини пружні, яскраво-зелені або з червонуватим відтінком. Висохлі, пожовкле листя, кажуть про поганий догляд і, якщо ви початківець квітникар, ви можете не впоратися з відновленням рослини. Листя з чорними або коричневими плямами, з павутиною або цвіллю свідчать про хворобу квітки. Такі рослини так само не для новічков.Орхідеі вирощують в прозорих горщиках. Якщо квітка упакований в декоративне кашпо це не тільки шкідливо для нього, але й не дозволяє вам добре розглянути коріння квітки. Можливо продавцю є, що приховувати? Коріння здорового рослини повинні бути твердими і м'ясистими. Колір коливається від світло-зеленого, в ідеалі, до темно-зеленого, якщо квітка тривалий час «заливають» або сріблястого, білястого, якщо квітці не вистачає вологи. Коріння, прагнучі «вирватися» назовні з горщика свідчать про хороше здоров'я рослини.
2
Тропічна орхідея пристосована до перепадів температур, але навряд чи перенесе суворі морози. Упакуйте рослина не тільки в папір, а й в поліетиленовий мішок, щоб створити для нього тепличні умови поки він їде «додому».
3
Необхідно пам'ятати, що в природних умовах орхідеї ростуть не в землі, а чіпляючись корінням за стовбури і гілки дерев. Вологу вони отримують з повітря і тоді, коли їх поливає теплий тропічний дощ, харчування з розкладаються деревних останків, пташиного і тваринного посліду. Вони не звикли до прямих сонячних променів, так як живуть в тіні деревьев.Лучшее місце для квітки буде близько вікна, зверненого на схід чи захід. Не багатьом гірше вона почуватиметься на підвіконні південно-західного і південно-східного вікон. На північному вікні або далеко від природного освітлення квітці потрібно буде або додаткове, або постійне підсвічування. На південному ж вікні навпаки доведеться застосовувати затінення в період з травня по вересень.
4
Орхідеї вирощують в прозорих горщиках з хорошим дренажем і в спеціальному субстраті, що складається з деревної кори, кокосового волокна, вугілля, пробки і моху. Такі умови емулюють природне місце існування для цих квітів. Ви можете помістити пластиковий горщик з орхідеєю в декоративне кашпо зі скла або в плетені кошики, але не в керамічну або глиняний посуд. Субстрат повинен цілком заповнювати горщик і утримувати квітка у вертикальному положенні.
5
Полив - це, мабуть, найскладніша частина догляду за цими рослинами. Ніколи не поливайте орхідею з лійки, що не лийте воду в піддон і не дозволяйте коріння і особливо листової воронці довгий час знаходиться у воді. При низькій вологості квіти вимагають додаткового обприскування, але не поливу. Орхідеї поливають тільки тоді, коли субстрат повністю висохне. Віднесіть квітка в ванну і включіть теплий душ. Поливайте поки субстрат НЕ намокне до самого дна. Вимкніть воду і поставте горщик на грати, щоб зайва вода вільно стікала на протязі 10-15 хвилин. Промокніть листову воронку паперовими рушниками. Поливайте квітка з ранку або вдень, щоб до ночі він встиг висохнуть.Еслі рослині бракує вологи, воно сигналізує в'януть листям, якщо у орхідеї постійний надлишок вологи, то коріння квітки починають гніть.Для орхідей дуже важливий рівень вологості . В осінньо-зимовий період, коли центральне опалення включене, створіть для квітки постійне джерело вологості. Наберіть в піддон дрібних каменів, гальки, декоративних скляних камінчиків і налийте води. Дивіться, щоб вода постійно випаровувалася, але не діставала до горщика з квіткою.
6
В період цвітіння рослина можна удобрювати щотижня, в період спокою - щомісяця. У квіткових магазинах ви знайдете широкий вибір спеціально підібраних добрив.
Корисна порада
Після того, як орхідея відцвіте, дайте квітці і отростку відмерти природно і тільки після цього подрезайте.