Як діагностувати ендометріоз.

Ендометріоз відноситься до гінекологічних захворювань. У матці та за її межами утворюються вузли, які подібні за своєю будовою з ендометрієм. Патологія вражає жінок дітородного віку. Лікування залежить від результатів діагностичного обстеження з визначенням ступеня розростання вузлів і поразок інших органів.
Інструкція
1
Щоб вам призначили діагностичне обстеження, зверніться до лікаря-гінеколога. Причинами, що призводять до розвитку захворювання, можуть бути гормональні збої, аборти, ускладнені пологи, захворювання щитовидної залози. А також порожнинні операції, надмірна вага, спадковість, проживання в несприятливих екологічних умовах з підвищеним рівнем радіації, загазованості і т.д.
2
Ректовагинальний ендометріоз вражає матку, яєчники, труби, кишково-маткові зв'язки. Першими клінічними симптомами захворювання є болі перед менструацією і при статевому контакті. У подальшому можуть розвинутися болі при сечовипусканні, порушення менструального циклу, кровотечі в міжменструальний періоді, безпліддя. У 50% випадків захворювання ніяк не проявляється і діагностується при обстеженні з того чи іншого приводу.
3
В якості точних методів діагностики вам призначать кольпоскопію, комп'ютерну томографію, УЗД статевих органів і черевної порожнини. Додатково візьмуть аналіз крові на онкомаркери.
4
Призначене лікування буде залежати від того, наскільки сильно вузли вразили матку і прилеглі органи. Якщо ви плануєте народжувати, то проведуть гормональну корекцію за допомогою оральних контрацептивів.
5
Під час і після лікування ви повинні систематично відвідувати лікаря і проходити повторні медичні обстеження.
6
Дуже часто при ретроцервікального ендометріозі будь гормональна терапія не приносить результатів і доводиться вдаватися до класичної операції або малоінвазивним методам висічення ендометрію.
7
Самим сучасним методом лікування, який найбільш сприятливо впливає на пацієнтку, є лапароскопія за допомогою лазера або електрокоагуляції. Через маленький розріз видаляють розрослися вузли. Відновлювальний період проходить досить швидко. Після втручання використовується гормональна і фізіотерапія.
8
Якщо ендометріоз вразив яєчники, труби, матку і ви більше не плануєте мати дітей, то вам проведуть операцію з видалення органу. Це єдино можливий спосіб назавжди позбутися від захворювання, якщо поразка органів достатньо широке.