Як оновити сервант. обробка поверхні серванта.

Дерев'яний сервант , який втратив свій вигляд і свіжість вже давно, ні в якому разі не можна викидати. Додати йому шарм і шик антикварної речі досить просто, а от покупка нової шафи з натуральної деревини обійдеться дорого. Якщо у вас зберігся туалетний або журнальний столик, буфет, комод та інші предмети меблів з дерева тих же часів, що й сервант, можна оновити їх все в одному стилі.
Вам знадобиться
  • - металева щітка;
  • - фарба;
  • - лак;
  • - кисті;
  • - сухі серветки.
Інструкція
1
Є кілька способів додати меблів наліт старовини. Спробуйте попрацювати з сервантом у техніці брашірованіе. Цей метод оголює фактуру дерева, показує її неповторність. Жорсткої металевої щіткою пройдіть по всій поверхні серванта, виймаючи м'які волокна деревини.
2
Результат оцінюйте самі, особливо не старайтеся, щоб не зруйнувати структуру. Зачистіть поверхню від стирчать волокон і ворсу дрібним наждачним шкіркою. Робочу зону приберіть і пропилесосьте, щоб на нову фарбу не прилип сміття.
3
Оберіть потрібний вам тон морилки для дерева, обробіть нею сервант так, як написано в інструкції. Замість морилки можна використовувати фарбу і добитися ефекту патини часу. Візьміть фарбу значно темніше тону деревини серванта і покрийте їй всю поверхню виробу і, не чекаючи, коли засіб висохне, зніміть верхній шар неворсистою тканиною.
4
Фарба повинна залишитися в порах дерева, виділяючи фактуру ще яскравіше. Після цього обробіть сервант лаком, нанесіть два-три шари. Таким чином, замість обридлого обшарпаного предмету меблів ви отримаєте практично антикварну річ.
5
Якщо цей метод вам не підходить, попрацюйте методом сухої кисті. Нанесіть на попередньо підготовлену (очищену і загрунтовану) поверхню шафи базові шари фарби. Два шари створять ефектну і оригінальну картину. Кольори підбирайте схожі, що відрізняються на 2-3 тони. Акуратно вздовж волокон деревини нанесіть перший шар, коли він висохне, покладіть другий - іншого кольору.
6
Візьміть дрібну наждачний папір і обробляйте їй поверхню так, щоб нерівномірно тільки місцями проступив перший шар фарби і трохи самого дерева. Постарайтеся домогтися ефекту природної потертості. Сильніше натискайте на шкурку по кутах і виступаючим рельефам. Пропилососьте сервант і протріть чистою сухою тканиною.
7
Оберіть плоску жорстку кисть. Фарбу візьміть контрастну тієї, що вже наклали. Наприклад, якщо базовий шар був світлим, приготуйте шоколадну або темно-бордову. Якщо база темна, підійде бежевий або жовтий тон. Кисть злегка умочіть у фарбу і проведіть по поверхні серванта довгі прямі смуги вздовж волокон.
8
Працюйте акуратно, щоб не було перехрещення і зміни напрямку. У вас повинні залишатися окремі тонкі штрихи від щетинок. Можна відразу ж серветкою змастити малюнок або залишити так. Спробуйте різні варіанти на окремій деревинці, щоб вибрати підходящий. Нанесіть два шари лаку.