Як розрахувати фази місяця. зростаючої місяць фази.

У зв'язку зі зміною положення Землі та Сонця по відношенню один до одного, в різні періоди Місяць висвітлюється Сонцем певним чином. Різні стану освітлення Місяця називаються її фазами. Знання про те, в який з 8 фаз Місяць перебуває в певний момент часу, можуть стати в нагоді для планування різних подій свого життя: косметичних процедур, операцій, дієт і багато чого іншого.
Інструкція
1
Відкрийте сторінку звичайного перекидного календаря, відповідну потрібну вам дню. Крім інформації про фазу, в якій знаходиться Місяць, в цьому календарі можна побачити дані про час сходу і заходу Місяця і Сонця. Інформацію про фази Місяця і її становище в зодіакальних сузір'ях ви також можете побачити в місячному календарі. Знайдіть інтернет-сайти відповідної тематики, на яких розміщені місячні календарі і можна провести розрахунок фаз Місяця, ввівши потрібну дату. Крім того, ви можете дізнатися також відсоток видимості Місяця, її вік і відстань до неї.
2
Використовуйте для визначення фаз місяця спеціальне мнемонічне правило. Старіючий місяць (остання чверть від повні до молодика) схожий на букву «С». Зростаючий місяць (перша чверть від молодика до повного місяця) повернутий в інший бік. Якщо до нього подумки приставити паличку, вийде буква «Р». Старіючий місяць зазвичай можна спостерігати вранці, а зростаючий - ввечері. В південній півкулі порядок зміни фаз Місяця зворотний. Мнемонічне правило не допоможе вам визначити фазу Місяця лише поблизу екватора, де місяць завжди видно «лежачим на боці».
3
Запам'ятайте зовнішній вигляд Місяця, який вона має в кожній з восьми фаз. У фазі зростаючого місяця Сонцем освітлена лише маленька частина Місяця з правого боку. У першій чверті видна вже половина Місяця. Зростаюча Місяць здається трохи опуклою. У повню Місяць видно цілком. Зростаючий Місяць, як і зростаюча, трохи опукла і вся її ліва сторона освітлена. В останній чверті ми можемо спостерігати, відповідно, чверть Місяця, яка звернена опуклістю наліво. В заключній фазі (спадаючий місяць) Місяць, підсвічена Сонцем зліва, має вигляд маленького півмісяця.
Зверніть увагу
вигнутій стороні місяць завжди звернений в ту сторону, в якій розташоване Сонце, навіть якщо його приховує горизонт або воно знаходиться в іншій частині неба.