Як прикрасити скло на дверях.

Прикрасити скла на дверях можна самими різними способами, але солідніше всього виглядатиме вітраж. Така прикраса додасть інтер'єру кімнати яскравість і унікальність. Вітражні скла можна виготовити самостійно, якщо дотримуватися всіх правил.
Вам знадобиться
  • - білий клей (емульсія ПВА);
  • - вітражні фарби або анілінові барвники;
  • - алюмінієвий дріт товщиною 1,6-мм.
Інструкція
1
Подумайте над тим, який саме візерунок ви хочете створити. Вітраж буде прикрашати будинок тривалий час, тому малюнок повинен бути нейтральним не дратівливим. Коли ви знайдете відповідний орнамент, постарайтеся намалювати його на міліметровому папері або ватмані в натуральну величину.
2
Намітьте місце розташування кожного шматочка вітража. Вийміть скло з дверей і ретельно промийте його. Знежирте ацетоном. Закріпіть папір з ескізом на склі скотчем або просто змочіть її і приліпите. Постарайтеся покласти скло строго горизонтально. Для більшої точності скористайтеся рівнем.
3
Зігніть дріт, розташовуючи її по контуру малюнка з вашого ескізу. Дуже акуратно, але густо, намажте емульсією ПВА ту частину алюмінієвого дроту, яка буде кріпитися на скло. Прикладіть на нього цей контур.
4
Щоб дріт краще і швидше приклеїлася, покладіть зверху на скло пластину з металу або фанеру разом з яким-небудь вантажем. Контур повинен повністю приклеїтися приблизно через годину або півтора. Вам для роботи знадобляться вітражні фарби. Якщо їх немає, барвник можна створити самим.
5
Підготуйте дистильовану воду і розчиніть в ній анілінові барвники. Процідіть отриману суміш. У розчині не повинно залишитися твердих речовин або грудок. Проціджуйте суміш до тих пір, поки вона не стане в'язкою як вершки. З розчином інший густоти буде дуже складно працювати.
6
Перевірте отриманий відтінок, нанесіть суміш на невелику ділянку скла. Коли розчин висохне, ви побачите справжній колір. У занадто бліду фарбу додайте трохи розчину барвника, занадто яскраву розбавте емульсією. Для більшої оригінальності та достовірності малюнка створіть фарбу декількох відтінків.
7
Чистої пензликом нанесіть розчин на потрібну ділянку скла. Чим більше фарби ви завдасте, тим інтенсивніше буде колір. Не чіпайте утворився шар, ви зіпсуєте його. Коли вітраж буде готовий, обробіть іншу сторону скла.
Свято - це час, коли хочеться, щоб все навколо було яскравим і красивим. Але нерідко при оздобленні інтер'єру забувають про вікна, а даремно. Адже відповідні святкової тематики різнокольорові малюнки, нанесені на прозоре скло і пронизані променями денного світла, створюють враження чарівної мозаїки і радують око. При цьому важливо, щоб малюнок було легко видалити зі скла, коли свята закінчаться. Безмежні можливості для творчості надає використання різних самоклеючих плівок.
Вам знадобиться
  • - рулон прозорої самоклеящейся папери;
  • - акрилові фарби, кисть;
  • - дрібна наждачний папір;
  • - клейка стрічка або скотч.
Інструкція
1
Продумайте декоративні мотиви або сюжет для прикраси вашого вікна. Намалюйте попередній ескіз і визначте, якими будуть розміри фігур в натуральну величину.
2
Наріжте прозору самоклеящуюся папір на прямокутні шматки відповідного для кожного мотиву розміру. Необхідно вирізати по дві однакових деталі для кожної фігури.
3
Дрібним наждачним папером трохи потріть гладку поверхню «самоклейки», щоб надати їй легку шорсткість - так фарба краще буде триматися на цьому матеріалі. Змахніть частинки утворилася пилу.
4
Щоб не забруднити стіл під час розфарбовування мотивів, захистіть його поверхню листом непотрібною паперу або клейонкою. На цьому покритті зафіксуйте за допомогою скотча вирізані й оброблені наждачним папером заготовки фігур.
5
Розфарбуйте шматки самоклеящейся паперу акриловою фарбою. Якщо ви вибрали в якості мотивів оформлення прості геометричні фігури, просто розфарбуйте заготовки довільними плямами або нескладним орнаментом (цю роботу можна доручити дітям). Якщо ж ви виготовляєте більш складні і конкретні малюнки, розфарбуйте їх відповідно до вашим ескізом. Намалюйте фарбами всі необхідні для оформлення мотиви. Дайте фарбі гарненько підсохнути.
6
Візьміть другу деталь мотиву і видаліть з неї паперову основу. Накладіть прозору плівку на намальований мотив. Притисніть до малюнка і розгладьте всі утворилися бульбашки повітря.
7
Намалюйте точні контури малюнків і виріжте їх. Дуже акуратно зніміть паперову основу з одержані мотивів. Переконайтеся, що разом з підкладкою ви не знімаєте шар фарби. Нижня поверхня малюнка повинна бути липкою після видалення паперової основи. Якщо ви все ж підчепили барвистий шар, приклейте його клеєм і підсушіть, а після цього знову спробуйте видалити підкладку.
8
Приклейте самоклеючі мотиви на скло, відповідно до намальованим ескізом або в довільному порядку.